אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ישראלי לשעבר חשוד בהונאת פונזי של 25 מיליון דולר בקנדה

ישראלי לשעבר חשוד בהונאת פונזי של 25 מיליון דולר בקנדה

צבי ארז ניהל בית דפוס פושט רגל וטען כי תיווך בעסקאות גדולות שדרשו מקדמות במזומן. הנאמן לא מצא הזמנות גדולות להדפסות

16.12.2009, 23:04 | סוכנויות הידיעות

סערה בקהילה היהודית בקנדה: נאמן של בית דפוס פושט רגל באונטריו שבקנדה טוען שבעלי המפעל היה מעורב בהונאת פונזי במסגרתה 76 משקיעים הפסידו 27 מיליון דולר קנדי (25.4 מיליון דולר ארה"ב).

בהונאה חשוד צבי ארז, בן 42, שטען להגנות כי תיווך בעסקאות הדפסה גדולות וביקש מקדמות במזומן ממשקיעים באיזור טורונטו. לדברי הנאמן, בפועל לא היו הזמנות גדולות. אף אחת מההאשמות לא אושרה בבית המשפט. ארז לא היה זמין לתגובה ועורך דינו הווארד מניס סרב להגיב, לפי דיווח של הנשיונל פוסט הקנדי. ארז שניהל בית דפוס בפרבר ריצ'מונד היל טען שתיווך בין לקוחות גדולים. שני לקוחות שסרבו להזדהות, טענו שארז פנה אליהם דרך מתווכים בבקשה למקדמות במזומן על הזמנות דפוס גדולות. לדבריהם, הוא הבטיח להחזיר את ההשקעות המקוריות בתוספת ריבית של 30% לשנה לאחר שימסור את הזמנות הדפוס ללקוחותיו. לאחר חקירה של 9 חודשים, הנאמן ג'רי הנחוביץ, העובד עבור קבוצת פולר לנדאו, הסיק ש"ארז ניהל הונאת פונזי במסגרתה בעל החוב משלם למשקיעים ישנים בכספי המשקיעים החדשים".

לדבריו, הפעילות האמיתית בבית הדפוס היתה קטנה בהיקפה. עוד הוא מצא, כי ארז הורשע ב-2006 בהונאת צ'קים מול שני בתי קזינו בקנדה והוצא נגדו צו פשיטת רגל. ארז נעצר כבר בגין תלונות על הונאה ביוני, בהיקף של כ-5000 דולר בלבד.

ארז נולד בישראל ועבר לקנדה בנערותו ועד לאחרונה גר בבית בשווי 1.3 מיליון דולר בצפון טורונטו. הבית הוחרם בקיץ האחרון. הוא היה פסנתרן שיצר את הלייבל שלו - NIV - לזכר אחיו שנרצח בשוד תכשיטים בשנת 2000. הוא הפיק לפחות דיסק אחד ופירסם יצירות קלאסיות ביוטיוב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות