אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי - שינויים בקו תל אביב-אתונה: איגיאן איירליינס צפויה להחליף את אולימפיק אייר צילום: בלובמרג

בלעדי - שינויים בקו תל אביב-אתונה: איגיאן איירליינס צפויה להחליף את אולימפיק אייר

על פי מכרז אירופי, זכתה איגיאן להפעיל את הקו בין אתונה לתל אביב מ-1 בינואר 2010. אלא שזאת טרם הגישה בקשה לרת"א להפעיל את הקו. באולימפיק, שפועלת בישראל מ-1956, ביקשו מרת"א לפתוח את הסכם התעופה מול יוון כדי ששתי חברות יפעלו בקו

17.12.2009, 13:24 | יסמין גיל

האם צפויים שינויים בקו תל אביב-אתונה? ל"כלכליסט" נודע כי חברת איגיאן איירליינס ((Aegean Airlines היוונית, זכתה לאחרונה במכרז של ממשלת יוון להפעיל את הקו בין אתונה לתל אביב החל מ-1 בינואר 2010, ולהחליף את אולימפיק אייר שמפעילה את הקו מ-1956. זאת, בהמשך לדרישה של האיחוד האירופי מהמדינות בתחומו, לצאת במכרז חדש בפעילות של קווי טיסה מחוץ לאיחוד - כאשר בעלים של חברת תעופה מתחלפים.

אולימפיק אייר, לשעבר אולימפיק איירליינס, עברה בסוף ספטמבר 2009 מבעלות ממשלתית לבעלות פרטית, ובהמשך לכך יצאו מכרזים חדשים לגבי פעילותה בקווים שונים, בהם הקו לתל אביב - שבו זכתה איגיאן איירליינס.

בתוך כך, פנו בימים אלה נציגי אולימפיק אייר - שמפעילה טיסה יומית בקו תל אביב-אתונה - לרשות התעופה האזרחית הישראלית (רת"א), בבקשה לפתוח את הסכם התעופה הבילטרלי בין ישראל ויוון, כדי לאפשר הוספת מוביל על הקו. מהלך כזה יאפשר לשתי חברות תעופה מכל צד להפעיל טיסות בקו. מישראל אגב, אל על מפעילה טיסות לאתונה. נודע כי ברת"א עדיין בוחנים את הבקשה, ואם זאת תתקבל, יפנו נציגי רת"א לעמיתיהם ביוון.

איגיאן איירליינס, אגב, עדיין לא הגישה בקשה לרת"א להפעיל טיסות לישראל, מהלך שאישורו לוקח כחודש ימים. באולימפיק אייר טוענים כי ימשיכו להפעיל את הקו לתל אביב גם אחרי ה-1 בינואר, עד כניסת איגיאן לארץ, ובתקווה שגם לאחר מכן.

איציק צדיקריו, מנכ"ל ובעלים של נציגות אולימפיק אייר בישראל, מסר בתגובה: "אין בכוונתנו לנטוש את הקו לתל אביב, אלא לפעול לצד איגיאן ולהמשיך לטוס. להערכתי התשובה של רשות התעופה האזרחית היוונית, לגבי פתיחת ההסכם הבילטרלי בין המדינות, תתקבל בתוך כשבוע ותהיה חיובית".

מאיגיאן איירליינס לא התקבלה תגובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות