אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרסום ראשון: נציגות אג"ח כ"ד הגישה התנגדות להסדר החוב של אפריקה ישראל צילום: אביגיל עוזי

פרסום ראשון: נציגות אג"ח כ"ד הגישה התנגדות להסדר החוב של אפריקה ישראל

הנציגות שנולדה מטעות של הראל מנסה לשנות את מתווה הסדר החוב של אפריקה כך שמחזיקי אגרות החוב הקצרות יקבלו רכיב גדול יותר של מזומנים לעומת מחזיקי אגרות החוב הארוכות. כמו-כן היא מציעה למנות את שופט בית המשפט המחוזי בדימוס, אורי גורן, כמגשר בין הצדדים

17.12.2009, 13:48 | סיון איזסקו

נציגות אג"ח כ"ד של אפריקה ישראל שפרשה בתחילת השבוע מהנציגות הכללית ומינתה לעצמה נציגות נפרדת, הגישה היום (ה') לבימה"ש את התנגדותה להסדר החוב שאפריקה גיבשה עם הנציגות הכללית, המורכבת כעת מ-11 מתוך 13 סדרות האג"ח של אפריקה ישראל. 

לחץ להצעה של נציגות אג"ח כ"ד

בנציגות, המורכבת מעו"ד אופיר נאור ואדוארד קלר, מסבירים את התנגדותם ב-3 טעמים עיקריים: הראשון הוא פגיעה חמורה בבעלי האג"ח מסדרה זו שאמורה להפרע סופית בשני תשלומים באפריל ובאוקטובר 2010.

הסיבה השנייה לפיהם היא העדפת הנושים כלפי המערכת הבנקאית שלא מתבקשת במסגרת ההסדר לוותר ולו על שקל אחד מהחוב בהיקף של 700 שקל של אפריקה כלפי הבנקים.

הסיבה השלישית להתנגדותם היא העובדה שההסדר שסוכם בין הנציגות הכללית לבין אפריקה אינו מבדיל בין הסדרות השונות בעלות מועדי הפרעון השונים, וזאת למרות שלא הוכח כי אפריקה היא חברה חדלת פירעון.

הסדר חדש

נציגות אג"ח כ"ד מבקשת להציג בפני בימ"ש הסדר חלופי שיתחשב במח"מים השונים של הסדרות השונות.

עורך הדין ביקש מבימה"ש "לאפשר לצדדים למצות את הליכי המו"מ בפרק זמן קצר נוסף, בטרם הכרעה בטענות הצדדים מחד או ובטרם מינוי בעל תפקיד לחברה שיקבל לידיו את סמכויות ההנהלה ויפעל בהתאם להנחיות בית המשפט הנכבד, אם בדרך של פירוק ואם בדרך של נאמן".

עוד מציעה נציגות אג"ח כ"ד כי "לצורך ניהול המו"מ המואץ ולצורך גיבוש ההסכמות, ימונה מגשר בעל שיעור קומה, שיקבל את הסכמת כל נציגויות הסדרות למינויו, ושיסייע לנציגי הסדרות ולחברה להגיע להסדר מלא שיונח בפני בית המשפט על ידי החברה, ואשר יזכה להסכמת כל נציגי סדרות אגרות החוב של החברה". הנציגות מציעה כי לתפקיד המגשר תמונה נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב בדימוס, השופט אורי גורן.

מה יקבלו מחזיקי אג"ח ט'?

על פי הצעת הנציגות בעלי אג"ח ט' יקבלו תשלום מזומן של 134 מיליון שקל, אג"ח קצר בהיקף של 244 מיליון שקל ומניות אפריקה ישראל והחברות הבנות בהיקף של 195 מיליון שקל. בעלי אג"ח ט' לא יקבלו על פי הצעה זו אגרות חוב ארוכות שמועד הפרעון שלהן הוא בשנת 2025.

מנגד על פי הצעת הנציגות בעלי האג"ח הארוכות של אפריקה ישראל יקבלו כעת תשלום במזומן סמלי, ומרכיבי הפיצוי שלהם יהיו בעיקר אג"ח ארוכות ומניות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
לכול המתלהמים-כנסו -אשמח אם תגיבו
שלום לכולם .אני לא טוקבקיסט. סתם אזרח שמופסד 50.000 שקל על מנית אפריקה .וכמו כולם עוקב אחרי המתרחש בפחד רב .אני פשוט לא מצליח להבין את הרעב הבלתי נידלה לראות פה `דם`. היש בכם הגיון ??? לבייב לא לקח כסף אפריקה ישראל לקחה -להזכירכם היא חברה בע`מ לבייב אולי עשה טעויות ונפל קצת במשבר הגלובלי אבל מי מאיתנו מושלם ????אבל באו לא נישכח גם טוב היה בוו כמה הרווחנו בזמנים אחרים!!.מה נרוויח מפרוק חוץ מלהפסיד יותר כסף .מלהפסיד יותר כסף?? כשהוא היה בשיאו כולנו באמצאות המוסדיים התחננו לתת לו כסף (וללא ביטחונות) כדי שימשיך להתפתח תבינו - לקחתם ללבייב את כבודו -את יושרו-השפלתם אותו ואת משפחתו-אלשייך מטילה דופי בניקיו כפיו -(ואולי קצת בצדק ומתוך כעס)אתם רוצים לקחת את השליטה בחברה מימנו.וגם שישלם לחברה בע`מ מליארד וחצי שקל מכיסו הפרטי אתם שפויים?? אני במקומו אומר לכולם ללכת לכול הרוחות (וזה כולל אותי) עוזב את החברה למפרקים לא מזרים כסף והולך הלאה ובחסות החוק (וזה מה שיפה פה ) מה הרוחנו מיזה יש למישהוא רעיון יותר טוב דבילים שכמוכם???? שיהיה לכם יום טוב טמבלים!!
המתלמד , הרצליה  |  18.12.09
לכל התגובות