אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רגע לפני הדיון אצל אלשיך: מחזיקי האיגרות הקצרות של אפריקה יקבלו 450 מיליון שקל במזומן צילום: אוראל כהן

רגע לפני הדיון אצל אלשיך: מחזיקי האיגרות הקצרות של אפריקה יקבלו 450 מיליון שקל במזומן

הסכום שיקבלו הסדרות הקצרות (ט', כ"ד ויז') מתוך סך המזומן בהיקף של 550 מיליון שקל שאפריקה תשלם במסגרת ההסדר. מדובר בתוספת של כ-377 מיליון שקל מעבר למה שסוכם במתווה המקורי. כחלק בלתי נפרד מהמתווה החדש הסכימו הצדדים כי ההסדר יובא לאישור אסיפת נושים אחת ויחידה וכי מעתה תבוטלנה הנציגויות הנפרדות לסדרות אג"ח ט' וכ"ד

20.12.2009, 05:20 | סיון איזסקו
לקראת השעה 5 בבוקר ולאחר כ-9 שעות דיון לילי אינטסיבי, שלוש נציגויות האג"ח (נציגות אג"ח ט', הנציגות החדשה של אג"ח כ"ד והנציגות הכללית) הגיעו למתווה הסדר אג"ח מוסכם באופן עקרוני באפריקה ישראל. המתווה סוכם באופן עקרוני בין עורכי הדין של הנציגיות וכעת יש להמתין להסכמת הגופים המוסדיים שלא היו חלק לדיון הלילי.

על פי המתווה שסוכם בעלי האג"ח מסדרות ט' וכ"ד הקצרות המיוצגים בנציגויות נפרדות משאר הסדרות יקבלו מרכיב מזומן גדול יותר באופן יחסי לעומת שאר. תוספת המזומן שתינתן לשתי סדרות קצרות אלו תבוא על חשבון יתר הסדרות הארוכות יותר.

השינויים בהסדר המקורי

במסגרת מתווה ההסדר שסוכם הלילה סך מרכיב המזומן ששלוש הסדרות הקצרות (ט', כ"ד וי"ז) אמורות לקבל הינו כ-450 מיליון שקל מתוך סך המזומן בהיקף של 550 מיליון שקל שאפריקה תשלם במסגרת ההסדר.

מדובר בתוספת של כ-377 מיליון שקל מעבר למה שסוכם במתווה המקורי. יש להדגיש כי אפריקה לא הגדילה את היקף המזומן שהיא תשלם אלא תוספת המזומן לסדרות הקצרות תבוא על חשבון אגרות החוב הארוכות. בתמורה הסדרות הארוכות תקבלנה אג"ח ארוך נוסף בסך של 76 מיליון ערך נקוב (בדגש על ערך נקוב ולא שווי) כפיצוי על ההפסד שיגרם להם מכך שהן מקבלות אג"ח ארוך במקום מזומן.

בשעה זו לא ברור שיש הסכמה של כל הגופים המוסדיים שכען כזכור ההסדר החדש נחתם בין עורכי הדין של הצדדים ללא נוכחות של הגופים המוסדיים החברים בנציגויות

בנוסף, במסגרת ההסדר החדש בעלי אג"ח ט' יקבלו 45% מהתמורה המגיעה להם (560 מיליון שקל) בהסדר במזומן.

אסיפת נושים יחידה

כחלק בלתי נפרד מהמתווה החדש הסכימו הצדדים כי ההסדר יובא לאישור אסיפת נושים אחת ויחידה וכי מעתה תבוטלנה הנציגויות הנפרדות לסדרות אג"ח ט' וכ"ד. על ההסכם חתמו עו"ד אופיר נאור המייצג את כ"ד, גיא גיסין המייצג את ט' עמית פינס המייצג את אפריקה וליפא מאיר המייצג את הנציגות של 11 מתוך 13 סדרות האג"ח של אפריקה.

מי השתתף בדיון

מצד אפריקה ישראל השתתפו בדיון איזי כהן המנכ"ל, נדב גרינשפון סגן היו"ר, רון פאינרו סמנכ"ל הכספים ועמית פינס עורך הדין של אפריקה ישראל. מצד הנציגות המשותפת (שמורכבת מ-11 מתוך 13 סדרות האג"ח של אפריקה) עוה"ד ליפא מאיר ואמיר בר טוב, מצד נציגות סדרה כ"ד עו"ד אופיר נאור ועו"ד גיא גיסין מצד נציגות אג"ח ט'.

הבוקר דיון אל אלשיך

ההסכמה העקרונית הושגה שעות ספורות לפני הדיון בבית המשפט המחוזי אצל השופטת ורדה  אלשיך שאמור להתקיים הבוקר בשעה 8:30.

במהלך הלילה הערכה היתה כי הקטליזטור המרכזי שעשוי להביא את הצדדים להגיע לפשרה בעצמם הוא ההחלטות החריפות של השופטת אלשיך במהלך השבוע שעבר, בהן ננקטה לשון חריפה באופן יוצא דופן כלפי לב לבייב, אפריקה ישראל, חמשת הבנקים ומשרד עורכי הדין ליפא מאיר, המייצג כאמור את הנציגות הכללית.

אלשיך העלתה על הכתב את העובדה כי בעיניה הצדדים לא מבינים את חומרת המצב וכי היא היתה מצפה מכל הצדדים המעורבים בהסדר לשבת ולנהל מו"מ רציני.

עוד כתבה כי בעיניה לב לבייב ואפריקה ישראל - מבקשי ההסדר - לא עמדו בחובת ההגינות ותום הלב כלפי הנושים כאשר לבייב פרע חובותיו לבנקים ערב הדיון בהסדר. אלשיך ציינה כי הפרת חובת ההגינות עשויה להשפיע על שיקוליה בבואה לבחון האם לאפשר ללבייב לשמור על מעמדו כבעל השליטה באפריקה ישראל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
השופטת אלשיך אינה פראיירית - צפו להפתעה בדיון היום...
את כולנו ניתן לקנות בכסף ו/או הבטחות שוות כסף - זולת את השופטת אלשייך, שלא רק מריחה את מה שקורה כאן (ותואר היטב בתגובות הקודמות) אלא גם מבטאת באופן ברור את סלידתה מריחות אלה. צפו להפתעות מרעישות בדיון היום ובדיונים הבאים.
ע. לציון  |  20.12.09
8.
מחטף גם בהחלטה זו! לא רוצים שידונו בנושא!
יותר ויותר התחושה שלי שלאפריקה ולמוסדיים יש מה להסתיר ויעשו הכל, על חשבוננו לסיים את הפרשייה ולדחקה לבאים בקדנתיה בעוד שנים. יש לבחון את הנפקת ט' יש לוודא שהכסף יוחזר באגח לפני משיכת דיבידנדים מהחברה! יש לבחון את את השקעות המוסדיים
להסדר הוגן  |  20.12.09
6.
לא להסכים בלי הזרמה נוספת של לבייב
השופטת אלשייך שלחה רמזים מאוד ברורים: אם לבייב רוצה להמשיך להיות בעל שליטה, הפתרון צריך להיות ממומן מהכסף הפרטי שלו. אין סיבה שבעלי האג"ח הארוך ישלמו את מחיר ההסדר. מי שצריך לשלם הוא מי שרוצה להישאר בעל שליטה. לכן ההסדר צריך לכלול הזרמת כספים מוגברת של לבייב, באופן שתנאי ההסכם כפי שנקבעו לגבי האג"ח הארוכים לא ישתנו, ובעלי האג"ח הקצרים יקבלו חלק יותר גדול מהכסף שלהם במועד הפירעון המקורי, כאשר כול המימון לתשלומים אלה יגיע מהכיס של לבייב. תוספות נוספות שיכולות לעזור – הגברת הביטחונות על האג"ח ל-16 שנה, והחמרת המגבלות על משיכת כספים על-ידי בעל השליטה.
ש. עליון  |  20.12.09
לכל התגובות