אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מזכ"ל הליגה הערבית: בעולם הערבי יש 65 מיליון עניים צילום: בלומברג

מזכ"ל הליגה הערבית: בעולם הערבי יש 65 מיליון עניים

לדבריו של עמר מוסא העוני והאבטלה הן שתי תופעות המסכנות את עצמאות מדינות ערב

20.12.2009, 23:32 | דורון פסקין
מזכ"ל הליגה הערבית עמר מוסא הצהיר כי בעולם הערבי יש כיום כ-65 מיליון עניים. לדבריו, העוני והאבטלה הן שתי תופעות המסכנות את עצמאות מדינות ערב. את הדברים הוא בחר להגיד ביום שבת במהלך כנס של הליגה הערבית בשרם א-שיח' שבסיני בנוכחות נציגים מ-22 מדינות. הכנס עוסק בגיבוש אסטרטגיה עתידים לאבטחת רווחתו של האזרח הערבי.

מוסא הצהיר כי רמת החיים בעולם הערבית אינה עולה בין השאר מאחר ושיעורי הצמיחה הכלכלית, המסחרית וזרם ההשקעות לעולם הערבי אינם עולים בקנה אחד עם צרכי האוכלוסייה הערבית. לעומת זאת, קונן מזכ"ל הליגה הערבית, הון ערבי זורם לחו"ל. מוסא גם הדגיש את הקשיים בעולם הערבי בתחום אספקת המזון והמים.

בדבריו, הזכיר מוסא את החלטות הפסגה הכלכלית של מדינות ערב בכווית מתחילת השנה שם נקבע כי שיעור האבטלה והעוני בעולם הערבי יקוצץ ב-50% עד שנת 2015.

אחמד לוקמאן, ראש ארגון העבודה הערבי, ביקר את מדיניות ממשלות ערב והצהיר כי הן מזניחות את בעלי ההכנסות הקטנות ומיעוטי היכולת. לדבריו, הצמיחה המרשימה שהשיגו מדינות ערביות בשנים האחרונות כתוצאה מעליית מחירי הנפט לא באה לידי ביטוי בתחום חברתי. כהמחשה לדבריו, מסר לקומאן כי למעלה מ-50% מהערבים המשתייכים לכוח העבודה אינם זוכים לזכויות סוציאליות.

דורון פסקין הוא מנהל אגף המחקר בחברת אינפו פרוד מחקרים (המזה"ת) www.infoprod.co.il

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה