אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יש הסכם: ערוץ 10 יחזיר את החוב לתעשיית הקולנוע צילום: אלדד רפאלי

יש הסכם: ערוץ 10 יחזיר את החוב לתעשיית הקולנוע

מנכ"ל הערוץ, יוסי ורשבסקי, הגיע לסיכום עם נציג היוצרים, מוש דנון, במסגרתו ייפרס החוב בסך 20 מיליון שקל על פני 5 שנים. ח"כ שאמה: אני מברך על הסיכום שהוא לטובת כל הצדדים

21.12.2009, 11:52 | מיכל תוסייה כהן

הוסר המכשול האחרון להארכת זיכיון ערוץ 10: מנכ"ל הערוץ, יוסי ורשבסקי, חתם לפני זמן קצר על הסכם עם נציג היוצרים, מוש דנון, להחזרת החוב לתעשיית הקולנוע. על פי ההסכם ייפרס החוב בסך 20 מיליון שקל על פני 5 שנים. 

עוד הוסכם, כי ערוץ 10 יגיש תוכנית מלאה לחזרת חובותיו ובנוסף, יעמיד ערבות בנקאית מלאה כתנאי לקבלת הרשיון.

 

כמו כן נקבע בהסכם לגבי ההתנהלות בעתיד כי "השקעה שוטפת בקולנוע (שאינה חוב עבר) לפי החוק החדש, תיחשב כסוגה עילית (50%) וזאת על חשבון התכניות המיוחדות בסוגה עילית".

התכנית אותה יגיש ערוץ 10 לרשות השנייה תהיה בשתי חלופות כדלקמן: תכנית א' בשנת 2010: על חשבון חוב עבר. בשנת 2011 יועברו 6 מיליון שקל בנוסף לשוטף, ובשנת 2012-2015 יועברו 4 מיליון שקל נוספים, בכל שנה, עד להשלמת המחויבויות.

על פי תכנית ב': ערוץ 10 יתחיל להחזיר את החוב בשנת 2012 עד שנת 2014. במקרה זה לא יוכר החזר חוב הקולנוע בתוך הסוגה עילית.

גורמים ברשות השנייה אמרו בתגובה כי לא ידעו על ההסכם והדבר נעשה בלי שהדבר יבוא לדיון במועצה.

ההסכם הינו משמעותי מאוד להמשך קיומו של ערוץ 10. כזכור, ההסכם עם משרד האוצר לפני כ-4 חודשים לא צלח בשל החוב של ערוץ 10 לקולנוע. בהמשך ערוץ 10 התנגד בכל תוקף לחוק הממשלתי להארכת זיכיונו. כעת כפי הנראה הדרך להמשך קיומו של ערוץ 10 סלולה והמכרז של הרשות השנייה להפעלת ישראל 10 לא יפורסם.

ח"כ שאמה: "אני מברך על הסיכום שהושג שהוא לטובת כל הצדדים היוצרים, ערוץ 10, היצירה הישראלית וצופי הטלוויזיה. רק לפני מס' ימים זה היה נראה בלתי אפשרי אבל הגיון בריא ועמדת חברי כנסת שלא יאפשרו פגיעה בזכויות היוצרים כשם שלא יאפשרו את החשכת ערוץ 10 הובילו לניצחון של כולם כנגד כל הסיכויים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות