אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אוהד מראני פורש מתפקיד יו"ר אלומות-ספרינט צילום: סבסטיאן שיינר

אוהד מראני פורש מתפקיד יו"ר אלומות-ספרינט

מראני שמונה לתפקיד בינואר 2008 אמר כי "התפטרתי מהתפקיד משום שמבחינתי מיציתי אותו. אני מעוניין לפנות זמן לעסקים פרטיים בהם אני מעורב"

22.12.2009, 12:26 | הדר רז

אוהד מראני התפטר מתפקידו כיו"ר בית ההשקעות הציבורי אלומות-ספרינט. מראני יפרוש מהתפקיד בסוף ינואר 2010. מראני אמר ל"כלכליסט" כי "התפטרתי מהתפקיד משום שמבחינתי מיציתי אותו. לאחר השלמת המיזוג בין אלומות וספרינט, אני מעוניין לפנות זמן לעסקים פרטיים בהם אני מעורב".

אוהד מראני, לשעבר מנכ"ל משרד האוצר, מונה ליו"ר בית ההשקעות אלומות בינואר 2008. במאי 2008 הפתיע בית ההשקעות אלומות במהלך מהיר של רכישת מניות ספרינט במקביל לרכישת חלקה של גילאון(31%) בבית ההשקעות. שני המהלכים הפכו את אלומות לבעלת השליטה בספרינט, יום אחד בלבד לאחר שנדמה היה כי המשא והמתן בין גילאון לאלומות עלה על שרטון. כיום מחזיקה אלומות ב-69% מבית ההשקעות הממוזג אלומות-ספרינט.

בראיון של מראני ב"כלכליסט" שנערך במרץ 2008 לרגל מינויו לתפקיד יו"ר אלומות אמר כי "להישאר קטנים זה לא נכון. פעם היתה תפיסה שאם אתה בוטיק שמתמחה בנישות מסוימות, אתה יכול להישאר קטן, אבל אני חושב שזה לא נכון. זה לא להיות או לחדול, אבל זה להישאר במקום. השוק מראה שהקטנים מאוד אולי יישארו אבל יהיו בשוליים. ראינו את זה גם במגזר הבנקאות כשהבנקים הקטנים די נעלמו. בתי השקעות זה לא בנקים, אבל אני חושב שלגודל יש יתרון. אני לא רוצה להישמע שאפתני מדי או לא ריאלי, אבל אנחנו רוצים לגדול בלפחות ‭20%‬ השנה. אני לא יודע איך ייראה השוק מבחינת מיזוגים ופיצולים, אבל אני מאמין שאלומות יהיה בית השקעות גדול ואיכותי, עם שיעורי צמיחה שנתיים יפים. הציבור ישפוט אותנו לפי התשואה שלנו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות