אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הושלמה מכירת הבנק לפיתוח תעשייה לבארינבוים

הושלמה מכירת הבנק לפיתוח תעשייה לבארינבוים

שר האוצר שטייניץ בטקס המכירה: "סנונית ראשונה להפרטת חלקה של המדינה גם בלאומי ובדיסקונט"

22.12.2009, 13:44 | תומר זלצר

מכירת הבנק לפיתוח תעשייהלחברת BGI של צביקה בארינבוים הושלמה היום בטקס שהתקיים במשרד האוצר. מניות הבנק נמכרו לבארינבוים בתמורה ל-573 מיליון שקל, כאשר כ-307 מיליון שקל מהסכום יועברו לקופת המדינה.

שר האוצר יובל שטייניץ אמר: "הפרטת הבנק היא סנונית ראשונה להפרטת חלקה של המדינה גם בבנק לאומי ובבנק דיסקונט. המכירה בתקופה זו מהווה אות כבוד למשק הישראלי וסימן מעודד לבאות". שר האוצר הודה ליו"ר דירקטוריון הבנק, ד"ר רענן כהן, ולעובדיו על פועלם לשיקום הבנק ולהצלחת המכירה.

הצעתו של בארינבוים היתה הגבוהה מבין ההצעות שניתנו על ידי שלושה גופים שהגיעו לשלב הסופי במכרז: BGI, מזרחי טפחותובנק ירושלים. הליך מכירת מניות הבנק לפתוח התעשייה הוא ייחודי לאור העובדה כי המדינה ניהלה אותו בשמם של כלל בעלי המניות של הבנק (המדינה, הבנקים והציבור בארץ ובחו"ל). זאת, במסגרת הסדר שהושג בין הבנק, המדינה ושאר בעלי המניות ואושר על ידי בית המשפט המחוזי בתל אביב. מזרחי טפחות יממן לבארינבוים כמחצית מסכום העסקה לרכישת הבנק.

מנהל רשות החברות הממשלתיות, רו"ח דורון כהן, הוסיף: "בניגוד להערכות המוקדמות של מומחים, לפיהן יהיה יתרון ברכישה לבנק גדול, אנו עדים לניצחונה של היוזמה הפרטית-עצמאית, תוך הגדלת הביזור והתחרות בתחום הפיננסי".

החשב הכללי באוצר, שוקי אורן, אמר: "לאחר עבודה מאומצת, הצלחנו לגשר על פערים רבים שהתגלו בדרך ולהביא לייצוב הבנק ולהסדרת תביעות העבר. תהליך זה הבשיל בסופו של דבר למכירתו של הבנק בתמורה הוגנת למדינה". 
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות