אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת הגמל של אלטשולר ביטלה הסכמי הפצה עם לאומי ופועלים צילום: עמית שעל

חברת הגמל של אלטשולר ביטלה הסכמי הפצה עם לאומי ופועלים

מדו"חות חברת הגמל עולה כי אלטשולר שחם גמל נערכת להוראות משרד האוצר לצמצום מספר קופות הגמל, והחלה במיזוג קופות, כך שבסוף 2009 יתופעלו בבנק הפועלים קופת גמל וקרן השתלמות בעלות שישה מסלולי השקעה כל אחת

23.12.2009, 08:58 | הדר רז

אלטשולר שחם גמל, בניהולו של יאיר לוינשטיין, ביטלה לאחרונה את הסכמי ההפצה עם בנק לאומיו- בנק הפועלים. במהלך הרבעון השלישי פנתה חברת הגמל של אלטשולר שחם אל הבנקים שאיתם היא חתומה על הסכמי הפצה, והודיעה להם על הוצאת כמה קופות הגמל מהסכמי ההפצה, כך שההסכמים יחולו רק על חלק מהקופות. כשלאומי והפועלים הביעו את התנגדותם למהלך, הודיעה להם חברת הגמל על ביטול מלא של הסכמי ההפצה עימם.

מדו"חות חברת הגמל עולה כי אלטשולר שחם גמל נערכת להוראות משרד האוצר לצמצום מספר קופות הגמל, והחלה במיזוג קופות, כך שבסוף 2009 יתופעלו בבנק הפועלים קופת גמל וקרן השתלמות בעלות שישה מסלולי השקעה כל אחת. קופות שמתופעלות על ידי בנקים אחרים ימשיכו לפעול בינתיים כרגיל.

נושא נוסף שעולה מהדו"חות הוא האחזקות של קמור (33%) בפרפקט. בתחילת יוני 2009 הושלם מיזוג בין קופות הגמל של פרפקט לבין אלטשולר שחם קופות גמל. פרפקט, שמחזיקה כעת בכ־38% מאלטשולר שחם גמל, הוחזקה על ידי ניר מלכה, יאיר לוינשטיין וקמור בחלוקה שווה, אולם לוינשטיין רכש לאחרונה את חלקו של מלכה תמורת 20 מיליון שקל. בדו"חות נכתב כי קמור בוחנת את זכות ההצטרפות להסכם רכישת המניות אך עסקה זו טרם הושלמה.

אלטשולר שחם עברה גם היא שינויי בעלות לאחרונה. כפי שנחשף לראשונה ב"כלכליסט", חברת שירז דש השקעות חתמה על הסכם להשקעת 60 מיליון שקל באלטשולר שחם כנגד הקצאת מניות, כך שלאחר השלמת העסקה שירז השקעות תחזיק ב־25% מבית ההשקעות, המייסדים גילעד אלטשולר וקלמן שחם יחזיקו ב־33.7% כל אחד ורוני בר תחזיק ב־7.5%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות