אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לנדאו: נמצא את שביל הזהב לכסות את הגגות בישראל בפנלים סולאריים צילום: עטא עוויסאת

לנדאו: נמצא את שביל הזהב לכסות את הגגות בישראל בפנלים סולאריים

שר התשתיות רמז על הצורך בהקמת תחנת הכוח הפחמית באשקלון. השר להגנת הסביבה, גלעד ארדן: "לא יכול להיות שמדינת ישראל תהיה האחרונה ביישום של אנרגיות מתחדשות"

23.12.2009, 10:31 | רויטל חובל

שר התשתיות, עוזי לנדאו, התייחס היום לראשונה למיצוי המכסה להקמת מערכות סולאריות קטנות על גגות, בהיקף של עד 50 קילו ואט. בכנס כלכלה ירוקה אמר לנדאו כי הגגות בישראל הולכים ומתכסים בגגות פוטו וולטאיים. "במשרד פועלים למצוא את שביל הזהב כדי להגיע למצב שאפשר יהיה לכסות גגות במתקנים סולאריים".

דברי לנדאו באים לאחר ישיבה שנערכה ביום שני בה נכח מנכ"ל משרד התשתיות, שאול צמח, נציגי רשות החשמל ונציגי חברת החשמל במטרה למצוא פתרון למיצוי המכסה. ההערכות הן שיימצא פתרון לבקשות שחרגו מהמכסה ונקלטו בחברת החשמל.

לגבי מדיניות ההמשך ופרסום מכסה חדשה להתקנת גגות סולאריים, נעשית בימים עלה עבודת מטה של משרד התשתיות שאמון על המדיניות.

לנדאו הוסיף, כי לישראל יש בעיה אנרגטית. ונתן כדוגמה לביטחון האנרגטי שניתן במדינות אירופה המתבסס על פחם ואנרגיה גרעינית ובכך רמז לצורך הקיים בהקמת תחנת הכוח הפחמית באשקלון.

למרות המחלוקת בין רשות החשמל לבין החשב הכללי במשרד האוצר, לנדאו מעריך כי במרץ יסתיים מכרז אשלים להקמת תחנות כוח תרמו סולאריות בהיקף ייצור של 220 מגה ואט. לנדאו ציין כי במשרד רוצים לתמרץ אנרגיות ירוקות שמיוצרות בישראל, זאת בשל העובדה שהפנלים הפוטו וולטאיים לא מיוצרים בישראל, אלא מיובאים בחו"ל. לעניין המשקיעים בתחום הקלינטק הבהיר השר כי להבדיל מעולם ההייטק, תחום הקלינטק דורש זמן וכספים עיקריים להשקעה.

השר להגנת הסביבה, גלעד ארדן, עלה לנאום לאחר שלנדאו כבר עזב את האולם, ותקף את השר על התמיכה בהקמת התחנה הפחמית באשקלון. "כל שר עושה הכל כדי לתקוף שר אחר. ראש הממשלה יצטרך לקבל אחריות בין אינטרסים מתנגדים. שר החקלאות דואג לחקלאים, המשרד שלי דואג לשטחים פתוחים, משרד הביטחון דואג לשטחי האימונים ושר התשתיות דואג למה שהוא דואג. לא יכול להיות שמדינת ישראל תהיה האחרונה ביישום של אנרגיות מתחדשות. בינתיים קמה ועדת חקירה למים אבל כשתקום ועדת החקירה למשק האנרגיה משרד התשתיות יהיה הראשון שייחקר כדי להבין איך אנחנו האחרונים בעולם באנרגיות מתחדשות"

לדברי ארדן, אמש סיכם עם מנכ"ל משרד האוצר, חיים שני, כי שני יעמוד ביישום היעד עליו הצהיר הנשיא פרס בוועידת קופנהגן לצמצום פליטות גזי חממה בהיקף של 20% עד שנת 2020.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות