אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושר בוועדה המקומית: פינוי בינוי ברמת אביב צילום: עמית שעל

אושר בוועדה המקומית: פינוי בינוי ברמת אביב

במקום 60 הדירות הישנות הקיימות ברחוב איינשטיין יוכלו להיבנות במקום 139 דירות חדשות - במגדל בגובה מירבי של 18 קומות

23.12.2009, 15:28 | אורי חודי

הוועדה המקומית לתכנון ובניה אישרה היום (ד') את המלצת מהנדס העיר לתכנית פינוי בינוי במתחם טאגור בשכונת רמת אביב. מדובר בפרויקט ההתחדשות העירונית הראשון מצפון לירקון בתל אביב שמגיע לשלב כה מתקדם.

התכנית המקורית שהציעה חברת אשדר במקום, שנידונה בעבר בוועדה המקומית ובוועדה המחוזית, ביקשה לשלש את מספר יחידות הדיור הקיימות על ציר רחוב איינשטיין-טאגור על ידי הקמת מספר בניינים שהגבוה מביניהם מתנשא לגובה של 30 קומות. נכון להיום כולל המתחם המדובר המשתרע על כ-12.5 דונם, חמישה בנייני מגורים ישנים בני שלוש קומות כל אחד.

מהנדס העיר וצוות התכנון התבסס בהחלטתו על בדיקה כוללנית שבוצעה באזור על ציר איינשטיין והמליץ להפחית את מספר יחידות הדיור, להנמיך את גובה המבנים וליצור מנגנון כלכלי הכולל בין היתר השתתפות עצמית של הדיירים. כלומר, על פי המלצת מהנדס העיר שאושרה, כל אחד מדיירי המתחם יהיה להשתתף בהוצאות הפרויקט בעלות של כ-210 אלף שקל לדירה וכך על פי בדיקת מהנדס העיר יהפוך יוכל הפרויקט להיות כלכלי למרות הקיצוץ המספר הדירות שיוכל היזם לבנות במקום.

ההצעה שאושרה על ידי הועדה המקומית היום מאפשרת יחס של 1 ל-2.1. כלומר במקום 60 הדירות הישנות הקיימות יוכלו להיבנות במקום 139 דירות חדשות וזאת במקום שלוש דירות חדשות על כל דירה ישנה אחת, לפי התכנית המקורית של היזמים.

עוד קבעה הועדה כי בנוסף ליחידות דיור החדשות שייבנו במסגרת פרויקט הפינוי בינוי יוכלו היזמים לבנות כ-16 יחידות דיור נוספות שישמשו למטרה של דיור בר השגה כך שבסך הכל ייבנו במקום כ-155 יחידות דיור.

במקביל התייחס מהנדס העיר גם לגובה המבנים במסגרת התוכנית וקבע כי החברה לא תוכל לבנות במסגרת הפרויקט מגדל מגורים בן 30 קומות כפי שהציעה בתוכנית המקורית, וגובה הקומות המירבי יוכל לעמוד על 18 קומות בלבד.

התכנית, עם המלצה זו שאושרה היום הועדה המקומית, תובא לדיון בוועדה המחוזית בזמן הקרוב.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות