אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מתקפת רשת פגעה באתרי הקניות בארה"ב

מתקפת רשת פגעה באתרי הקניות בארה"ב

מתקפת האקרים גרמה להאטה ולניתוק של אמזון, וולמארט ועשרות אתרים אחרים בשיא תקופת הקניות לחג המולד. אף שהאתרים חזרו לפעילות בתוך כמה שעות, הנזק מוערך במיליוני דולרים

24.12.2009, 14:48 | אבנר קשתן

מתקפת האקרים שיתקה את אמזון, וולמארט ועוד - בשיא תקופת הקניות בארה"ב: מתקפה מרוכזת שכוונה אתמול (ד'), יומיים לפני חג המולד, כלפי UltraDNS, שירות DNSאמריקאי גדול המנהל שמות מתחם של אתרים רבים, שיתקה למשך שעה קלה את אתרי הקניות הגדולים יחד עם אתרים אחרים.

על פי הדיווחים, בשעות אחר הצהריים (שעון קליפורניה) נרשמה עלייה חריגה בכמות הפניות לשרתי UltraDNS בעמק הסיליקון ואלה גרמו לעומס על השרתים ובסופו של דבר גם לקריסתם. צוות התגובה של השירות זיהה את הפניות כהתקפת מניעת שירות (DDoS) והחל לנקוט צעדים לחסום את ההתקפה ולהחזיר את השירות לפעולה. אחרי כשעתיים חזרו השרתים לפעילות סדירה.

במהלך זמן ההתקפה, גולשים אשר פנו לשרתים לקבל כתובות של האתרים אשר מנוהלים על ידי UltraDNS קיבלו הודעות שגיאה על כך שהאתר לא קיים או לא נגיש. בין האתרים הגדולים שמנהל השירות נמנות אמזון, החנות המקוונת הגדולה ביותר בעולם; ו-וולמארט, רשת החנויות הגדולה בעולם שלה גם נוכחות רשת מכובדת. גם אתרים הבנויים על תשתית מחשוב הענן של אמזון, Amazon Web Services, הושפעו הם מההשבתה, גם אם הם לא נוהלו באופן ישיר על ידי UltraDNS.

הוול סטריט ג'ורנל העריך ב-2008 את הכנסותיה של אמזון ב-2 מיליון דולר לשעה, וההכנסות בימים שלפני חג המולד צפויות להיות אף גבוהות יותר. אף שרבים מהגולשים חיכו לשובו של השירות כדי להזמין את רכישותיהם, ההשבתה עדיין גרמה לאמזון ולחנויות האחרות שנפגעו נזק כספי עצום, נוסף לעוגמת הנפש של הצרכנים שעיכוב הזמנתם לא יאפשר את הגעתן של המתנות עד החג.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות