אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אובמה מסיר ההגבלות על הסיוע לחברות המשכנתה צילום: בלומברג

אובמה מסיר ההגבלות על הסיוע לחברות המשכנתה

משרד האוצר האמריקאי החליט להגמיש במקרה הצורך את רף 400 מיליארד הדולר שהוקצו לפאני מיי ופרדי מאק, כדי לכסות הפסדים

25.12.2009, 10:32 | בלומברג

משרד האוצר האמריקאי יסיר את ההגבלות שהוטלו על הסיוע לפאני מיי ופרדי מאק לשלוש השנים הקרובות, על מנת להרגיע את חששות המשקיעים מכך שהחברות ינצלו את כל הסיוע הממשלתי הנוכחי, ויזדקקו לעוד.

שתי החברות, ספקיות המשכנתאות הגדולות בארצות הברית, נמצאות בבעלות ממשלתית והתמיכה בהן מוגבלת ל-200 מיליארד דולר מהאוצר לכל אחת. לפי הסכם חדש שפורסם אתמול, ההגבלות הללו יעלו ככל הנדרש על מנת לכסות הפסדים עד 2012.

ממשל אובמה "מתחיל להבין ששוק הדיור אינו משתפר ואינו צפוי להשתפר בקרוב", אומר ג'וליאן מן, סגן נשיא חברת הייעוץ פירסט פסיפיק. בנובמבר נרשמו בארצות הברית מעל 300 אלף הודעות עיקולי בתים, זה החודש התשיעי ברציפות. על פי ההערכות, הודעות העיקול יעמדו השנה על שיא של 3.9 מיליון.

פאני מיי ופרדי מאק השתמשו עד כה ב-111 מיליארד דולר מתוך 400 מיליארד דולר שקיבלו כסיוע חירום. על אף ההסכם החדש, בכירים במשרד האוצר מעריכים שהחברות לא יזדקקו לסיוע נוסף מעבר למה שניתן להן תחת ההגבלות הנוכחיות.

ההודעה החדשה "מדגישה את המחויבות של האוצר לתמוך בחברות הללו שלוקחות תפקיד משמעותי בשוק הדיור במהלך המשבר הנוכחי", נכתב בהצהרה שפרסם משרד האוצר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות