אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הערכות: ייתכן שנמנעו פיטורי 30 עובדי נורטל ישראל צילום: בלומברג

הערכות: ייתכן שנמנעו פיטורי 30 עובדי נורטל ישראל

לדברי עו"ד אופיר רונן, המייצג את העובדים, אם תאושר מכירת חטיבת הקרייר (CVAS) של נורטל לחברת Genbend, רוב העובדים יישארו בתפקידם - משום שלרוכשת אין מרכז פיתוח בארץ

27.12.2009, 18:04 | אסף גלעד

בסוף השבוע נודע על כוונתה של נורטל למכור את חטיבת ה-CVAS, הידועה גם כחטיבת ה"קרייר" שלה, בעסקה של 282 מיליון דולר, לחברת Genbend.

חטיבה זו עוסקת במכירת ציוד למפעילות טלפוניה, הכולל בעיקר מרכזיות וציוד בקרה ואבטחת מידע. לחטיבה שלוחה בישראל, המנוהלת כיום על ידי סורין לופו, עד לאחרונה מנכ"ל נורטל ישראל.

חטיבת הקרייר בישראל כוללת כיום כ-30 עובדים, המשרתים מספר חברות תקשורת, בראשן HOT, ומעל ראשם של 15 מהם הונפה חרב הפיטורים. עו"ד אופיר רונן שייצג את מרביתם הביא לביטול פיטורים של 3 עובדים ולעיכוב פיטורי 9 נוספים עד ה-15 בפברואר. לדבריו, אישור מכירת החטיבה לידי Genbend בינואר הקרוב עשוי למנוע סופית את הפיטורים. רונן העריך כי אישור המכירה עשוי להשאיר את מרבית עובדי החברה בתפקידם, היות ולחברה הבינלאומית אין מרכז פיתוח קיים בארץ.

גם נורטל העולמית הכריזה כי מרבית העובדים בחטיבה, 2,500 עובדים בכל העולם, יוכלו להמשיך במשרתם. בעוד שבשאר מדינות העולם נמכרו כבר כל חטיבות נורטל המקומיות, מלבד חטיבת הקרייר, בישראל ממתינה למכירה חטיבה נוספת, ה-CDMA הכוללת גם כמה עשרות עובדים. חברת אריקסון היא הרוכשת של החטיבה במרבית מדינות העולם, מלבד במזרח התיכון ובאפריקה. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות