אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתניהו מתכוון למנות ועדת מומחים לבדיקת המשבר צילום : עמית שעל

נתניהו מתכוון למנות ועדת מומחים לבדיקת המשבר

הנושא העיקרי אותו תבחן הוועדה הוא שאלת הפיקוח על שוק ההון. שני המועמדים לעמוד בראשה הם ראש המועצה הלאומית לכלכלה, פרופ' יוג'ין קנדל ומנכ"ל משרד ראש הממשלה, איל גבאי. חברים נוספים צפויים להיות הנגיד פישר, מנכ"ל האוצר חיים שני ויו"ר רשות ני"ע זוהר גושן

27.12.2009, 19:03 | אמנון אטד

ראש הממשלה בנימין נתניהו מתכוון למנות ועדת מומחים שתבחן את פעולות הרשויות השונות במשבר הכלכלי ותמליץ על צעדים להתמודדות עם משברים אפשריים בעתיד. מי שיעמוד בראש הוועדה עדיין לא נקבע ושני המועמדים המועדפים על נתניהו לתפקיד הם ראש המועצה הלאומית לכלכלה, פרופ' יוג'ין קנדל ומנכ"ל משרד ראש הממשלה, איל גבאי. חברים נוספים בוועדה צפויים להיות נגיד בנק ישראל, פרופ' סטנלי פישר; מנכ"ל משרד אוצר, חיים שני; ויו"ר רשות ניירות ערך, פרופ' זוהר גושן.

עבודת הוועדה צפויה להעלות אל פני השטח חילוקי דעות ישנים שהעיקרי בהם הוא שאלת מבנה הפיקוח על שוק ההון - האם לאחד את כל רשויות הפיקוח לגוף אחד באחריות בנק ישראל, כפי שדורש הנגיד פישר, או להותיר את מבנה הפיקוח הקיים, כפי שדורשים ראשי משרד האוצר. סוגיה טעונה זו עשויה להתעורר שוב גם על רקע הדיונים שיחלו בקרוב לחידוש הקדנציה של הנגיד פישר וגם בשל הטלטלה שצפויה לעבור על אגף שוק ההון באוצר עם פרישתו בשבוע הבא של הממונה הנוכחי, ידין ענתבי.

נושאים נוספים שתבחן הוועדה יהיו תפקוד שוק ההון בכלל והבנקים ובתי ההשקעות בפרט במהלך תקופת המשבר, בחינת דרכי הגנה שונות לחיסכון הפנסיוני בתקופת משבר כלכלי ודרכים להתמודד עם הסיכונים הכרוכים בהנפקות אגרות חוב קונצרניות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות