אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מגמת העשור בתיירות - מלונות בוטיק

מגמת העשור בתיירות - מלונות בוטיק

אירוח אינטימי ברמה עילית, תתי תחומים כמו תיירות אקולוגית, תפריט טיפולים - והכל נגיש באמצעות האינטרנט

28.12.2009, 10:39 | רונית צין-קרסנטי

התיירות העולמית החלה את העשור ברגל שמאל, בעקבות פיגועי 11 בספטמבר, אך בסופו של עשור חלו בתחום תמורות משמעותיות ביותר. הטרור אמנם זרע פחד, צמצם זמנית את נפח הנוסעים והגביר את נוהלי האבטחה על חשבון הנוחות, אבל הטכנולוגיה רשמה מהפך ענק, כשאפשרה לכל גולש אינטרנט לטייל בשיטת עשה זאת בעצמך. שנת 2009 היתה השנה הראשונה בהיסטוריה שבה מחצית מהזמנות הנסיעות לחו"ל נעשו אונליין — כך לפי סקר של חברת PhoCusWright, העוסקת בחקר תחום התיירות.

מלון בוטיק בלונדון, צילום: Tim Young מלון בוטיק בלונדון | צילום: Tim Young מלון בוטיק בלונדון, צילום: Tim Young

ספרי המדריכים כבר פחות רלבנטיים, שכן המידע ברשת מעודכן הרבה יותר, ואפילו חברות התעופה עברו לכרטיסים אלקטרוניים, ומאפשרות לעשות את הבידוק לטיסה מהמחשב הביתי.

התייר שכבר ראה הכל חיפש ריגושים חדשים, וכך התפתחו תתי־תחומים כמו תיירות אקולוגית, טיולי התנדבות, טיולים לאזורי לחימה ואפילו תיירות חלל. אבל יותר מכל היה זה עשור של נהייה אחר פינוקים ותענוגות. מלונות יוקרה ואתרי ספא מושקעים הוקמו ברחבי הגלובוס, בריכות הידרותרפיות, חמאם ותפריט טיפולים הפכו לשיקול מכריע בבחירת הנופש, ואפילו תפריטי מסעדות הגורמה שבבתי המלון נבחנו היטב לפני קבלת ההחלטה.

 

נמשכה בהתמדה גם התרחבותה של מגמת מלונות הבוטיק - מלונות קטנים, של לא יותר מ־100 חדרים, המציעים חוויית אירוח אינטימית ואיכותית. רשת מלונות הבוטיק רלה א שאטו (Relais & Châteaux) קובעת את הטון בתחום מאז הקמתה בשנות החמישים, והתרחבותה המהירה - במיוחד בעשור האחרון - מצביעה על כך שחוויית הבוטיק תמשיך להניע את גלגלי תעשיית התיירות העולמית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות