אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשטרה עצרה את ראש העיר בת-ים שלומי לחיאני בחשד לאי סדרים צילום: סבסטיאן שיינר

המשטרה עצרה את ראש העיר בת-ים שלומי לחיאני בחשד לאי סדרים

חוקרי היחידה הארצית למאבק בפשיעה כלכלית עצרו גם קרובי משפחתו ובכירים בעירייה. החשד: לחיאני השתמש בעירייה ובוועדה המקומית לתכנון ובניה לצורך השגת רווח כספי לו ולבני משפחתו

28.12.2009, 08:40 | איתי הר אור ומיקי פלד

היחידה הארצית למאבק בפשיעה כלכלית (יאל"כ) בלהב 433 עצרה הבוקר (ב') לחקירה את ראש עיריית בת ים שלמה לחיאני, קרובי משפחתו ובכירים בעיריית בת ים, לאחר חקירה סמוייה ממושכת. במהלך הפשיטה נאספו מסמכים שונים.

עד לשעה 8:00 בבוקר נאסרה כניסה של עובדים לבניין העירייה, לאחר שקבוצה נוספת פשטה על משרדי העירייה כאשר הם מצויידים בצווי חיפוש כדי לאסוף ראיות ומסמכים.

על פי החשד, במשך תקופה ארוכה ביצע לחיאני עבירות מתחום טוהר המידות, וכן עבירות תכנון ובניה ומרמה. בחקירה הסמויה שניהלה המשטרה עלה חשד כי לחיאני השתמש בעירייה ובוועדה המקומית לתכנון ובניה לצורך השגת רווח כספי לו ולבני משפחתו. החקירה מתבצעת בליווי פרקליטות מיסוי וכלכלה תל אביב, פרקליטות המדינה - המחלקה לאכיפת דיני מקרקעין ובשיתוף רשות המסים.

המבצע רחב ההיקף של היחידה הארצית לחקירות הונאה שהחל הבוקר הוא תוצאה של חשדות שעלו כלפי לחיאני באשר לאי סדרים בעיריית בת-ים. אף כי עדיין לא ברור מהן החשדות העומדים בבסיסו של המבצע, שמו של לחיאני נקשר בעבר לחשדות של מינוי מקורבים ואי סדרים במערכות הבחירות המקומיות.

"במדינת ישראל בודקים כל נושא שלגביו מתעורר חשד.

ממרכז השלטון המקומי נמסר בתגובה: "במדינת ישראל בודקים כל נושא שלגביו מתעורר חשד. עם זאת, אנו מקווים כי החשדות יופרכו. ראש עיריית בת-ים, לחיאני, חולל מהפיכה חיובית חברתית בבת-ים, פועל בתחומי החינוך ואיכות הסביבה בכל המרץ. אנו מקווים כי עננה זו תחלוף ומר לחיאני יחזור לתפקידו מה שיותר מהר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
"שתיקת הכבשים" בקיבוצים ובמשרד התמ"ת
היחידה המיוחדת לפשעים החלה לחקור את הנושא בעיריית בת ים, לאחר דו"ח מבקר המדינה שהתייחס לכך ולכן תמוהה ביותר "שתיקת הכבשים" לאחר הדו"ח החמור ביותר כלפי התנהלות משרדו של רשם האגודות השיתופיות, דו"ח שנכתב גם כן ע"י מבקר המדינה, דו"ח שמהווה "דגל שחור" על התנהלות ציבורית תקינה וזאת עוד כלפי גורם שאחראי על הרבה יותר אזרחים מאשר ראש עיריית בת ים (רשם האגודות השיתופיות אחראי על כמיליון אזרחים). אין ספק שחייבים לאור התנהלותו הכושלת להדיחו לאלתר וכן גם צריך לחקור גם את כל הגורמים הנוגעים לרשם האגודות השיתופיות ששתקו ואסור היה להם לשתוק בתפקידיהם הציבוריים. מסמך "תקנות הסיווג" שהפרקליטות (דוידה לחמן מסר,- כן "אשתו של") ורשם האגודות השיתופיות ניסחו ועליו חתם אולמרט כשר התמ"ת, זמן קצר לפני הבחירות הקודמות (שבהן זכה לראשות הממשלה), מהווה למעשה,- גיבוי "חופשי חודשי וללא מעטפות" למעשי גזל ברורים ביותר של חלק רב מ"הכאילו שותפים שווים". אין ספק שהפרטת השכר מבלי הפרטה מהותית של גורמי הייצור לשם איזון ראוי ותקין,- לא רק שזה מוביל למעשי גזל ברורים לאור היום וב"גיבוי חוקי",- אלא יש בכך נבזיות רבה ביותר,המבוצעת דווקא ע"י אלו ש"רוממות החוק" ו"שוויון ההזדמנויות" מהווים את הדגל שלהם כנגד "חצרותיהם" של אחרים ! מעשי העוול והאיוולת שנעשו ונעשים עדיין בחוצפה ובניבזיות רבה ברוב הקיבוצים ע"י הגורמים החזקים ו"המקורבים לצלחת" כלפי "חבריהם" והשותפים שלהם, גורמים לכל מקרי האיוולת שנכתבו עד כה, להראות כחיוורים ביותר.
קובי ק  |  28.12.09
10.
יש פתרון- הגבלת קדנציות לראש רשות
ברור מאליו, ראש רשות שנים רבות, מקמבן את כולם- הפתרון קיים צריך רק להחליט בכנסת ולחוקק חוק, הגבלת קדנציות כראש רשות מכסימום 3 קדנציות שהם 15 שנים, גם כך מעל ומעבר. על המחוקקים להרים את הכפפה ולהציע בדחיפות הצעות חוק בהתאם, כך ימנעו ראשי הרשויות להרגיש שהם אלוהים, שמותר להם לעשות כרצונם, להבאיש את השלטון המקומי ולשבת על הכיסא כאילו נבנה עבורם לעולם.
אחד מהעם  |  28.12.09
לכל התגובות