אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איציק שרם לבעלי האג"ח: "מטרתי היא אחת, להחזיר את החוב"

איציק שרם לבעלי האג"ח: "מטרתי היא אחת, להחזיר את החוב"

באסיפת בעלי האג"ח של שרם-פודים טכנולוגיות הודיע שרם כי החברה תממש נכסים ולא תשלם ב־2010 דמי ניהול

28.12.2009, 08:57 | גולן חזני

איציק שרם, בעל השליטה בשרם פודים גרופ, הגיע אתמול לאסיפת מחזיקי איגרות החוב (סדרה ג') של החברה־הבת, שרם פודים טכנולוגיות (שרפ"ט), והבטיח למשקיעים: "לא באתי לכאן כדי לבקש מכם משהו, אני לא בכינוס נכסים. מטרתי היא אחת: להחזיר לכם את החובות".

אסיפת בעלי האג"ח כונסה בגין טענת המחזיקים כי שרפ"ט ביצעה "העדפת נושים" כאשר פרעה לאחרונה 6.7 מיליון שקל לבעלי אג"ח סדרה ב' הפרטית שלה בפירעון מוקדם.

כדי להרגיע את בעלי אג"ח ג', שלהם חייבת שרפ"ט 30 מיליון שקל, הודיע שרם כי תשלום החוב לבעלי הסדרה הפרטית אינו מהווה העדפת נושים, ובכל מקרה, מעתה והלאה בעלי החוב הפרטיים לא יקבלו יותר קדימות בהחזר החובות.

עוד אמר כי "כדי להחזיר את חובותיה, בכוונת הקבוצה לממש נכסים ולהימנע מביצוע השקעות חדשות ללא אישור אסיפת בעלי המניות". כמו כן, הצהיר כי "שרפ"ט לא תשלם בשנת 2010 דמי ניהול לחברה־האם". בשנת 2009 שילמה שרפ"ט לחברה־האם שרם פודים גרופ דמי ניהול בהיקף של 210 אלף שקל.

סדרה ב' של שרפ"ט הונפקה לשני משקיעים פרטיים, עופר ירקוני ודורון שטייגר, מנכ"ל כלל תעשיות לשעבר. בחודש האחרון העבירה שרפ"ט לשניים סכום של 6.7 מיליון שקל - 750 אלף שקל במזומן והשאר בדמות 80 מיליון מניות של חברת פריורטק שהיו באחזקת שרפ"ט, לפי מחיר מניה של 10.2 שקל.

כיום ניתן לומר כי שני המשקיעים עשו עסקה לא רעה, שכן יומיים לאחר שהעבירה להם שרפ"ט את המניות רכשה חברת הביטוח מגדל מיליון מניות פריורטק במחיר דומה, ומאז זינקה מניית החברה למחיר של 16.7 שקל.

"כאשר העברנו לירקוני ושטייגר את המניות, לא היה בידינו מידע על עסקת הרכישה של מגדל", אמר אתמול שרם למחזיקי האג"ח.

כמו כן, שרם הודיע כי הסטארט־אפ פרסאי, שבו מחזיקה שרפ"ט ב־32% (בדילול מלא), עתיד להימכר תמורת יותר מ־10 מיליון דולר, וגם חברת גנואה, שבה מחזיקה שרפ"ט ב־18%, עומדת להימכר בקרוב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות