אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארגונים ירוקים יקבלו מיליון שקל למימון פעולות ציבוריות צילום: אביגיל עוזי

ארגונים ירוקים יקבלו מיליון שקל למימון פעולות ציבוריות

הכסף יועבר ל-14 ארגונים שונים אותם בחר המשרד להגנת הסביבה. המטרה: להעלות את המודעות לנושא ההתחממות הגלובלית

28.12.2009, 12:12 | רויטל חובל

המשרד להגנת הסביבה מקצה מיליון שקל לארגונים ירוקים לצורך מימון פעולות ציבוריות להעלאת המודעות לנושא ההתחממות הגלובלית.

מתוך 30 בקשות נבחרו 14 ארגונים שייהנו מהכסף. ואלו הם: מרכז השל יקבל 93,500 שקל, החברה להגנת הטבע תקבל 96 אלף, חיים וסביבה תקבל 90 אלף שקל, נגב בר קיימא (העמותה שנלחמה במפעלי רמת חובב) תקבל 100 אלף שקל, מכללת אחווה תקבל 62 אלף שקל, מרכז חינוך מדעי בגליל יקבל 100 אלף שקל, המוזיאון הלאומי למדע בחיפה (המדעטק) יקבל 33 אלף שקל, ארגון מרחב יקבל 70 אלף שקל, ארגון מעלה יקבל 20 אלף שקל, עמותת כחול ירוק הפעילה בחוף הכרמל תקבל 100 אלף שקל, ארגון תחבורה היום ומחר תקבל 70 אלף שקל, ישראל בשביל אופניים תקבל 100 אלף שקל, מינהל קהילתי קהילות העיר תקבל 36,650 ומרכז השלטון המקומי יקבל 27,500 שקל.

מי שנעלמה מהרשימה היא עמותת אדם, טבע ודין. לדברי מנכ"ל העמותה, עו"ד ציפי איסר- איציק, העמותה לא ביקשה תמיכה וגם אין בכוונה לבקש. לדבריה, הסיבה שאינה נתמכת על ידי המשרד להגנת הסביבה מאפשרת לה להעביר ביקורת על המשרד.

השר להגנת הסביבה, גלעד ארדן, אמר כי הוא "רואה חשיבות רבה בגיוס הציבור ושינוי הרגלי ההתנהגות שלו, כדי להתאים את אורח חיינו למציאות העולמית החדשה. ארגוני הסביבה הם גורם חשוב להפצת המידע לציבור ועל כן הקצתי סכום זה בכדי לפתח את פעילות הארגונים בתחום".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
לנגב בר קיימא - יש הישגים בזכות ההידברות
נגב בר-קיימא ניהל מאבק עיקש במשך שנים רבות נגד נזקי הסביבה ממפעלי רמת חובב. לצד הפגנות רבות משתתפים קיימה העמותה פעילות בכנסת ואצל מקבלי החלטות בנושאים סביבתיים. ההישגים הגדולים ביותר הושגו לא בתביעות משפטיות (לקונצרנים של המפעלים הכימיים יש "צבא" של יועצים משפטיים שיידעו לטרפד כל מהלך שיפריע להם). עם המעבר להידברות וחתירה לשקיפות, תמונת המצב בשטח השתנתה לטובה. רק מי שמצוי בדברים יודע זאת. למגיב הראשון החותם תחת השם אחמד, אפשר להציע לבדוק את פעילות העמותה למען היישוב הבדואי בנגב.
חד-עין , תל אביב  |  30.12.09