אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כתב אישום נגד צבי מור ובכירים נוספים לשעבר בדור כימיקלים: ביצעו עבירות ני"ע צילום: משה שי

כתב אישום נגד צבי מור ובכירים נוספים לשעבר בדור כימיקלים: ביצעו עבירות ני"ע

מכתב האישום נגד מנכ"ל דור כימיקלים, היו"ר וסמנכ"ל הכספים לשעבר, עולה כי הם לא דיווחו על עסקאות במחירי הפסד ומתן אשראי בתנאים מועדפים לבעלי השליטה. מור ריצה בעבר מאסר בשל פרשת קרטל הגז

28.12.2009, 13:53 | איתי הר אור

פרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה) הגישה הבוקר (ב') לבית משפט השלום בתל אביב כתב אישום כנגד צבי מור, מיכאל ינובסקי ויוסי דיין בעבירות על חוק ניירות ערך. במהלך השנים 2005-2000 צבי מור היה יו"ר הדירקטוריון של חברת דור כימיקלים, מיכאל ינובסקי שימש כמנכ"ל החברה, ויוסי דיין היה סמנכ"ל הכספים ומזכיר החברה.

כתב האישום כולל 4 אישומים: הראשון הוא דיווח מטעה ביחס לקיום מנגנוני הביקורת התשקיפיים על מחיר הפורמלין, השני הוא אי דיווח על מכירה במחירי הפסד לחברת בעלי השליטה, השלישי הוא אי דיווח על מתן אשראי מועדף לחברת בעלי השליטה בניגוד להתחייבות התשקיפית והרביעי הוא אי דיווח על הסדר מיטיב עם חברת בעלי השליטה בקשר לחוב כספי שחבה לחברה הציבורית.

כתב האישום מפרט קשר עסקי ארוך שנים בין חברת דור כימיקלים הציבורית לחברת כרמל כימיקלים הפרטית, הנמצאת בבעלות מלאה של בעלי השליטה בחברת דור. על פי כתב האישום התקיימו עסקאות חריגות למכירת פורמלין על-ידי דור לכרמל, שלא אושרו כדין ולא דווחו לציבור על פי חוק. על פי כתב האישום, במסגרת עסקאות חריגות אלה דווחו על ידי הנאשמים במתכוון פרטים בדו"חות הכספיים של דור שנועדו להטעות את ציבור המשקיעים בקשר לעמידת דור בהתחייבויותיה התשקיפיות.

עוד עולה מכתב האישום, כי הנאשמים, שהיו חתומים על דו"חותיה הכספיים של דור, ידעו על אי קיומה של ההתחייבות התשקיפית של דור לכנס את ועדת הביקורת שלה מדי 6 חודשים כדי לוודא שמחיר מכירת הפורמלין לכרמל עומד בתנאי השוק. למרות זאת, לא דיווחו על אי קיומה של ההתחייבות ויתרה מכך – הציגו בדו"חות הכספיים של דור כאילו החברה מקיימת את ההתחייבות התשקיפית למרות שהלכה למעשה היא לא התקיימה.

עוד מפרט כתב האישום כי השלושה לא אישרו כדין ולא דיווחו לציבור עסקאות חריגות נמשכות של מכירת פורמלין בהפסד לכרמל, לא אישרו כדין ולא דיווחו לציבור עסקאות חריגות של מתן אשראי בתנאים מועדפים לבעלי השליטה בדור בניגוד להתחייבות התשקיפית של דור, ולא אישרו כדין ולא דיווחו לציבור עסקה חריגה של הסדר פריסת החוב לכרמל על תנאיו המיטיבים לבעלי השליטה בדור, שהפך למעשה להיות עסקת מימון.

כתב האישום הוגש על-ידי עו"ד רועי שטיינברג, מפרקליטות מחוז ת"א (מסוי וכלכלה). הפרשה נחקרה על ידי מחלקת חקירות של רשות ניירות ערך.

מור, שכיהן בעבר כמנכ"ל דורגז, ריצה בעבר מאסר שנגזר עליו בגין הרשעתו בפרשת קרטל הגז. במסגרת הרשעתו זו, נגזרו על מור 4 חודשי מאסר וכמיליון שקל קנס. עד לאחרונה יוצג מור בידי עו"ד יהודה וינשטיין שמונה לאחרונה לתפקיד היועץ המשפטי לממשלה.

רעייתו של צבי מור, אורלי, מסרה: "אין תגובה". מקורבים נוספים של מור מסרו: "אז הוחלט להגיש כתב אישום. צבי לא נמצא אשם, זה רק תחילתו של התהליך".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות