אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סיכום עשור ירוק: תופעת העשור - אקו־שיק צילום: אי פי אי

סיכום עשור ירוק: תופעת העשור - אקו־שיק

אחרי שנים שתויגו כטרחנים המציאות הפכה את הירוקים לאופנתיים. קשה כיום לדמיין את העתיד על פני כדור הארץ בלי חרדה אמיתית ואחראית לסביבה

29.12.2009, 10:57 | רונית צין-קרסנטי

מיחזור בקבוקים, שקיות רב־שימושיות, נייר ממוחזר, אופנה ירוקה, חיסכון באנרגיה, תיירות אקולוגית ומונחים נוספים שעד לפני עשור התקשרו לקבוצה מצומצמת של "מחבקי עצים", הפכו לנחלת הכלל. קשה כיום לדמיין את העתיד על פני כדור הארץ בלי חרדה אמיתית ואחראית לסביבה - המגמה הבולטת ביותר בעשור האחרון, שרק תלך ותתעצם בעשור הבא.

בית בוץ אקולוגי, צילום: חיים הורנשטיין   בית בוץ אקולוגי | צילום: חיים הורנשטיין בית בוץ אקולוגי, צילום: חיים הורנשטיין

"אמת מטרידה", סרטו הדוקומנטרי של אל גור, בעבר סגן נשיא ארצות הברית, העוסק בהתחממות הגלובלית, העלה את הנושא לסדר היום, והלייף סטייל הירוק קיבע את התחום כחלק בלתי נפרד מחיי היומיום: מעצבי־העל מייצרים אופנה מחומרים ממוחזרים ובשיטות ייצור ירוקות, המכוניות ההיברידיות שכבר נעות על הכבישים והמכוניות החשמליות שבפיתוח אמורות לצמצם את צריכת הנפט ואת הזיהום, העולם צורך יותר מוצרי קוסמטיקה אורגניים ללא חומרים משמרים, חלק מיצרני הטלפונים הניידים עוברים לשימוש בחומרים ממוחזרים, ותעשיית העיצוב מתמקדת יותר ויותר בחזרה לטבעי.

פריוס, המכונית ההיברידית הראשונה של טויוטה פריוס, המכונית ההיברידית הראשונה של טויוטה פריוס, המכונית ההיברידית הראשונה של טויוטה

ועידת האקלים שננעלה לאחרונה בקופנהגן היתה, אמנם, נקודת שיא במעורבותו של העולם במניעת ההתחממות הגלובלית, אך היא הניבה תוצאות מקרטעות בלבד. ובעוד קברניטי העולם דנים בהתחממות - תושבי האיים המלדיביים חיים אותה. כל שינוי שישפיע על כדור הארץ יורגש קודם כל שם, ולכן נבחר נשיאם של 400 אלף תושבי האיים, מוחמד נשיד, לאחד מגיבורי הסביבה של מגזין "טיים" והוגדר כשומר הסף של העולם. בנימוקים לבחירה נכתב כי האיים המלדיביים, שסכנת ההצפה שלהם נעשית מוחשית מיום ליום, הם הסמל למה שמונח כיום על כף המאזניים ולמה שאפשר לעשות כדי לשנות זאת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות