אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גירון דורשת מאורתם סהר: השיבי את החוב צילום: shutterstock

גירון דורשת מאורתם סהר: השיבי את החוב

גירון הלוותה לחברה־הבת 7.3 מיליון שקל לצורך רכישת קרקע בפולין, שטרם נרשמה על שמה

30.12.2009, 09:00 | סיון איזסקו

חברת גירון פיתוח שבשליטת אבי רויכמן ואריה עובדיה שלחה אתמול מכתב חריף לחברת אורתם סהר, שבה מחזיקה גירון ב־42% מהמניות, בדרישה שתשיב הלוואה שקיבלה. בעל השליטה השני באורתם סהר הוא אמיר נחום, המחזיק אף הוא ב־42% ממניות החברה.

במכתב גירון דורשת כי אורתם סהר תשיב לה לאלתר 7.3 מיליון שקל שניתנו לה כהלוואה מגובה בערבות אישית של אמיר נחום, כדי שאורתם תשתמש בכספים אלו לרכישת 85% מקרקע בעיר קפלנקה שבפולין. מהמכתב של גירון עולה כי הקרקע שאורתם רכשה לא הועברה לידיה, כלומר לא נרשמה על שמה. זאת בזמן ש־15% מהקרקע נרשמו על שם אלפונסו נחום, אביו של בעל השליטה באורתם סהר.

גירון מציינת גם כי הקרקע שאמורה היתה להירשם תחת שמה של אורתם סהר שועבדה לבנק פולני כנגד אשראי שנלקח מהבנק, וכי כעת הבנק פתח בהליך הוצאה לפועל כנגד השעבוד. עם זאת, לטענת אמיר נחום, האשראי מהבנקים נלקח על ידי עו"ד משה טייטלבאום, ששותף עם החברה בכמה קרקעות. לטענת נחום, טייטלבאום משך כספים מהבנקים כנגד השעבוד על הקרקעות לטובתו האישית וללא רשות מהחברה.

גירון מציינת במכתב כי למרות אין ספור פניות לאורתם סהר, "לא הובהר מהן הנסיבות והמועדים שבהם הוענקו למר אלפונסו נחום זכויות בקרקע".

אמיר נחום סירב להגיב לכתבה. גורם המקורב לנחום מסר כי הקרקע שנרכשה היא קרקע חקלאית ולכן לא ניתן לרשום אותה על שם תאגיד זר, וכי זו הסיבה לעיכוב ברישום הקרקע על שם החברה. אותו גורם טוען כי העסקאות נעשו בטרם נהפכה אורתם לחברה בורסאית. את תגובת משה טייטלבאום לא ניתן היה להשיג.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות