אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט" - אושר הסדר האג"ח בלידר; מגדל והפניקס הצביעו בעד ההסדר

בלעדי ל"כלכליסט" - אושר הסדר האג"ח בלידר; מגדל והפניקס הצביעו בעד ההסדר

לפי ההסכם יקבל דן דוד 51% ממניות החברה והציבור ידולל ל-8%. בעלי האג"ח יקבלו 58 מיליון שקל ו-16% ממניות לידר

30.12.2009, 12:49 | גולן חזני

בהצבעה שהתקיימה אמש אושר הסדר האג"ח של לידר, כך עולה מספירת הקולות של בעלי האג"ח בהצבעה לאישור ההסדר. עם זאת, התוצאות אינן רשמיות והתוצאות הרשמיות יפורסמו בהמשך היום (ד').

האישור מגיע למרות ההתנגדות של חברת פועלים סהר המייעצת לגופים מוסדיים בהצבעות ושל בית ההשקעות מיטב שמנכ"לה, אבנר סטפק, תקף את איציק שרם ויאיר פודים, בעלי השליטה בלידר, בצורה קשה.

ל"כלכליסט" נודע כי הצבעה של הפניקס ומגדל שוקי הון בעד ההסכם, היא שמובילה אותו לאישור. שני הגופים מחזיקים יחד בכ-10% מהאג"ח ויחד עם הנציגות (הראל, מנורה ואקסלנס) וגוף נוסף משלימים רוב של 75% בעד ההסדר.

 

המתווה הסופי של הסדר החוב, קובע כי המיליארדר דן דוד יזרים באמצעות הקרן ATE כ-60 מיליון שקל תמורת הקצאה של 51% מהמניות. מחזיקי האג"ח של החברה יקבלו מניות של לידר. בנק לאומי יקבל תמורת ויתור על חלק מהחוב 10% ממניות לידר. שרם פודים גרופ תדולל מ-59% ל-15%.

שרם ופודים יחזיקו ב-13% מהחברה. כמו כן סוכם כי לידר תנפיק אג"ח בהיקף של כ-125 מיליון שקל: 55 מיליון שקל אג"ח שאינן ניתנות להמרה (סטרייט) עם שעבוד של חברת הבת לידר שוקי הון וכ-70 מיליון שקל באג"ח להמרה. . הפועלים סהר כתב לגופים המוסדיים כי "מאפייני ההסדר החדש אינם משקפים נאותה את רמת הסיכון של החוב (ריבית, בטוחות)".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות