אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ראש הממשלה עשוי להעביר עבודות למפעלי טקסטיל בפריפריה צילום : עמית שעל

ראש הממשלה עשוי להעביר עבודות למפעלי טקסטיל בפריפריה

השר לביטחון פנים ביקש לבחון אפשרות של העברת מכרזים ממשלתיים למפעלי הטקסטיל, גם במקרה בו האפשרות המיובאת זולה יותר. מכרז מדי השב"ס הוקפא עקב הבקשה

30.12.2009, 21:30 | תומר אביטל
בצל המשבר בענף הטקסטיל נפגש השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ' (ישראל ביתנו), עם ראש הממשלה ושר התמ"ת בימים האחרונים בכדי לבחון דרכים לסייע למפעלי הטקסטיל. ל"כלכליסט" נודע שהשלושה החליטו לבחון אם קיימת אפשרות להעביר על פי הוראת שעה עבודות בתחום הטקסטיל למפעלים בפריפריה.

בנוסף פנה השר לביטחון פנים לנציב שירות בתי הסוהר, רב גונדר בני קניאק, על מנת להקפיא את מכרז מדי שירות בתי הסוהר. המכרז שהיה אמור להיסגר ב-4 לינואר יוקפא ככל הנראה עד ל-18 לינואר, בשביל לבחון, כאמור, התקנת הוראת שעה שתאפשר את רכישת המדים בישראל, גם אם מחירם יקר מהצעות היבואנים.

גורם בלשכת השר לביטחון פנים אמר כי "השר מקווה ששרי התמ"ת והאוצר יעזרו לגשר על הפערים הקיימים על מנת שהשב"ס יקנה את מדיו מתוצרת כחול לבן. גם אם החוק מתבסס על תחרות כלכלית חופשית, המצב הקיים צריך להתבסס על הבנה חברתית וריאליסטית של המשק בישראל. כל פיתרון להעדפת תוצרת ישראל, באם יימצא בבדיקה הנ"ל, לא יפגע בתקציב שב"ס. מעבר לזה שב"ס ישופה על ההפרש שבין העלות בהתאם לאומדן שניתן במכרז, לבין העלות של מדים מתוצרת ישראל, אם זו תהיה יותר יקרה".

כיום כל משרד ממשלתי מחויב לתת העדפה לסחורות מתוצרת הארץ, במידה ומחירן אינו עולה על מחיר סחורות מיובאות בלמעלה מ-15%. בימים הקרובים צפויה להתקיים פגישה מכריעה בנושא בין נציגי התמ"ת לאוצר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
על זה נאמר, בחכמה רבה: "עניי עירך קודמים"
המדינה מספקת עבודה, בעקיפין, לפועל הסיני, כל עוד במדינה יש אבטלה גבוהה. על המדינה לדאוג למקורות תעסוקה ולא ליפול, לתוך מלכודת משחק כוחות השוק. אם המדינה חפצה בגלובליזציה ללא אבחנה, עליה לפני הכל, לדאוג למקום פרנסה לכל דורש. זה לא צריך לבוא על חשבון, עובדים ומובטלים.
31.12.09
2.
סוף סוף פעולה חיובית
בשעה טובה. ממשלת ביבי עומדת לעשות את הדבר החיובי הראשון מאז כינונה. הגיע הזמן שתהיה עדיפות לתוצרת הארץ, אפילו אם המוצרים יקרים יותר. צריך לראות את כל התמונה. אמנם המוצר יהיה יקר יותר (אולי), אבל הממשלה תוכל לחסוך בדמי אבטלה ובעזרה סוציאלית אחרת לאנשים מובטלים. בנוסף לכך תהיינה גם הכנסות ממיסים (אנשים מובטלים לא משלמים מס). בקיצור, גם אם המוצרים הישראליים יקרים יותר, השורה התחתונה היא רווח למדינה. ואת כבודם של האנשים שלא יהפכו למובטלים כבר הזכרתי????
משה , קרית אונו  |  30.12.09