אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד הביטחון טרפד יוזמה למכור מכוניות לסטודנטים

משרד הביטחון טרפד יוזמה למכור מכוניות לסטודנטים

ל"כלכליסט" נודע שצה"ל רצה למכור מכוניות שהוצאו משירות ב־5,000 שקל האחת. משהב"ט: יעלה יותר להוביל אותן למגרשי מכירה

30.12.2009, 22:59 | שרון ביידר

יוזמה של צה"ל למכור מכוניות צבאיות בהנחה לסטודנטים טורפדה. ל"כלכליסט" נודע שבחודשים האחרונים צה"ל שקל את האפשרות למכור כלי רכב משומשים של סגני־אלופים ורבי־סרנים במכירה מיוחדת לסטודנטים במחירים נמוכים. מדובר במאות מכוניות מדגמי רנו קנגו, אופל אסטרה ורנו מגאן שיצאו משירות עם כניסתן של מכוניות ליסינג לצי הרכב בצה"ל. המכוניות היו אמורות להימכר לסטודנטים במחיר קבוע של 5,000 שקל האחת.

למרות היוזמה היצירתית, באגף ליצוא ביטחוני במשרד הביטחון דחו את ההצעה בטענה שהמהלך אינו כלכלי. התוכנית המקורית התבססה על העברת המכוניות למגרשי מכירה במכרז הארץ, ובאגף ליצוא ביטחוני טענו שעלויות ההובלה הכרוכות במהלך גבוהות ועלולות לגרום למכירת המכוניות בהפסד. באגף גם נימקו את התנגדות לכך שחוק המכרזים מחייב מכירה של מכוניות צה"ליות לכל המרבה במחיר, ואוסר על מתן עדיפות לאוכלוסייה מסוימת.

כיום מציע משרד הביטחון את המכוניות במכרזים מיוחדים, שבהם נמכרות עשרות כלי רכב בכל פעם, בעיקר לסוחרי רכב. אלו משתמשים בכמה מהמכוניות כמקור לחלקי חילוף למכוניות שבכוונתם לשפץ ולמכור.

 

משרד הביטחון ממשיך להתקשות להיפטר מכלי הרכב המשומשים שלו, שסובלים מביקוש דל בשל רמת אמינות נמוכה וקילומטראז' גבוה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

29 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

27.
כל השירות הייתי צמוד למגאן שקיבלנו חדשה
בתור נהג בוס הייתי צמוד לרנו מגאן דנדשה מהנילונים. הבוס שלי לא נתן לי להתחרע עליה (בזמנו הייתי פרוע) והיא נשמרה במצב טוב. אני מניח שמי שהיה קונה אותה היה מרוויח בגדול גם מכונית טובה וגם מכונית שמורה שבניגוד למה שחושבים לא חרשו עליה בצבא.
צחי , נתניה  |  31.12.09
לכל התגובות