אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מופז - כל התקציב לקשר עם הציבור הופנה לדוברת צילום: גלעד קוולרצ'יק

מופז - כל התקציב לקשר עם הציבור הופנה לדוברת

שאול מופז שילם למיכל אהרוני השנה 36 אלף שקל - בשעה שהח"כים האחרים משתמשים ביועצים הפרלמנטריים שלהם בתור דוברים

31.12.2009, 09:53 | תומר אביטל

חבר הכנסת שאול מופז משלם מדי חודש כ־4,000 שקל ליועצת תקשורת חיצונית מהתקציב לשמירה על קשר עם הציבור. כך עולה מבדיקת "כלכליסט".

כל חבר כנסת מקבל תקציב של 49 אלף שקל בשנה למטרה זו, ואף שתקנון הכנסת אינו אוסר על חברי כנסת להשתמש בכספי תקציב הקשר עם הציבור לקבלת שירותי ייעוץ תקשורת, המעשה של מופז נחשב לחריג. הסיבה העיקרית לכך היא שמרבית חברי הכנסת שאינם חברי הממשלה נוהגים להשתמש באחד משני העוזרים הפרלמנטרים העומדים לרשותם בתור דובר אישי שלהם. 

את שירותי הדוברות מקבל מופז ממיכל אהרוני, ששימשה בעבר יועצת פרלמנטרית בכנסת. בתגובה אמרה אהרוני ל"כלכליסט": "למופז יש פניות ציבור רבות מתוקף היותו רמטכ"ל לשעבר, והוא צריך לבקר בהלוויות ממלכתיות ובטקסים שונים, כך שכמעט בלתי אפשרי להתנהל עם שני עוזרים בלבד".

בשנה הנוכחית שילם עד כה מופז לאהרוני כ־36 אלף שקל, כיוון שבחודשים ינואר־פברואר עוד היה שר בממשלה. ואולם אם יעסיק אותה ב־2010, יעמוד הסכום על 48 אלף שקל ל־12 החודשים, דבר שיותיר לו סכום זעום לצורך "שמירה על הקשר עם הבוחרים".

 

מדובר הכנסת נמסר בתגובה: "לחבר כנסת מותר לרכוש מתקציב הקשר עם הציבור ייעוץ הקשור במילוי תפקידו, ומופז אכן משתמש בכספים אלו לרכישת שירותי דוברות. אף שהדבר תקין מבחינה חוקית, נשקול לבחון אותו אם הוא יימשך".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
מופז-איש משכמו ומעלה
ביקרתי ביישוב שבו מופז מתגורר -האנשים שם מדברי ם רק בשבחו על כך שהינו צנוע ועניו-ביתו פתוח לכל -ועם כל זאת תרם רבות למדינת ישראל-מלח הארץ-לא ברור מדוע לא ניבחר להיות ראש הממשלה לאחר התרגיל המסריח שליבני ביצעה כנגדו- אדם שהוכיח לכול האנשים הפשוטים שניתן להגיע מלמטה לתפקיד כרמטכ"ל בצה"ל-אני זוכר שהוא ביקר ביחידה שלי מס פעמים -פשוט כבוד היה לי להיות תחת פיקודו - מאחל לעם ישראל הרבה אנשים כמוהו ויש לנו רבות מה ללמוד מאופיו -דרך אגב הבן אדם יצא לקורס קצינים 2 ונכשל ובפעם השלישית עבר ותראו לאן הגיע -איזה כושר התמדה מפליא -תשימו לב איך הערבי ם בעולם מכבדים אותו ובכלל בעולם כולו נותנים חשיבות רבה ליוצא מפיו- בוקר טוב ישראל(-:
יהונתן , יהוד מונוסון  |  31.12.09
לכל התגובות