אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מי קונה דירות בכפר סבא הירוקה? תושבי רעננה צילום: אוראל כהן

מי קונה דירות בכפר סבא הירוקה? תושבי רעננה

שכונת כפר סבא הירוקה עתידה לכלול 5,000 דירות ולפי החברות הבונות במתחם, רוב רוכשי הדירות מגיעים דווקא מהצד השני של כביש 4

31.12.2009, 09:41 | אורי חודי

השכונה הירוקה במערב כפר סבא הולכת ומתפתחת, אם מצד התחלות הבנייה ואם במחירי הדירות הגבוהים. השכונה, העתידה לכלול עם סיומה כ-5,000 דירות חדשות, מהווה את אחת מעתודות הבנייה הגדולות ביותר באזור המרכז כולו. על פי נתוני חברות הבונות במתחם, מסתבר כי חלק לא קטן מרוכשי הדירות במקום מגיעים דווקא מהעיר השכנה רעננה, שם במהלך השנים האחרונות הרקיעו שחקים מחירי הדירות, כתוצאה ממחסור בהיצע קיים.

מפילוח הרוכשים שביצעה חברת מנרב הבונה במתחם את שכונת 'מנרב הירוקה' עולה כי לא פחות מ-60% מהרוכשים בפרויקט הגיעו מהעיר השכנה. בחברה מסבירים את התופעה בכך שברעננה הסמוכה מחירי הדירות גבוהים יותר, כאשר דירת 4 חדרים ממוצעת ברעננה נמכרת בכ-2 מיליון שקל. עוד עולה מהבדיקה שערכה מנרב, כי 25% מהרוכשים מגיעים מפתח תקווה, הוד השרון, רמת גן וגבעתיים ו-15% הנותרים הינם תושבי כפר סבא.

במקביל לפילוח הרוכשים מוסיפים ומספרים במנרב כי לאחרונה נוצר ביקוש לדירות בנות 6 חדרים במתחם. מסיבה זו החליטה החברה על שיווק בניין חדש בפרויקט שיכלול בין היתר גם דירות מסוג זה. מנהל השיווק של חברת מנרב, אבי ביתן מסביר, כי "הבניין יכלול דירות בשטח גדול של 140 מ"ר נטו לדירת 5 חדרים ודירות של כ-160 מ"ר נטו בנות 6 חדרים. קהל היעד של הדירות הם משפרי דיור אשר מעוניינים במרחב ובדירה גדולה, דרישה שכמעט ואין עליה מענה כיום בעיר".

צפון מערב כפר סבא, צילום: מורדגן הפקות צפון מערב כפר סבא | צילום: מורדגן הפקות צפון מערב כפר סבא, צילום: מורדגן הפקות

חברה נוספת הבונה במתחם ומדווחת על ביקוש גדול מצד תושבי רעננה לדירות היא חברת נוה. החברה בונה במתחם את פרויקט The Garden, פארק שאול יחד עם חברת שיכון ובינוי נדל"ן מקבוצת אריסון, ועל פי נתוני הביקוש והמכירה מדובר על בין 50% ל-55% מהקונים המגיעים מהעיר השכנה. רחלי בריזל, מנהלת השיווק של חברת נוה, מספרת כי: "תושבי רעננה רואים בפרוייקט The Garden ובאיזור כפר סבא הירוקה הזדמנות להשאר בקרבת מקום ועדיין ליהנות מרכישת דירה במחיר אטרקטיבי. ברעננה אין כיום התחלות בנייה, דבר המשפיע על המחירים בעיר ועל ההיצע. תושבים המעוניינים ברכישת דירה רואים בכפר סבא הירוקה ובמיקום המרכזי של פרויקט The Garden כפיתרון מצויין להשאר קרובים לעיר בעליות שוות לכל נפש".

גם בחברת בוני התיכון, הבונה גם היא פרויקט במתחם בשם "טופ פמילי", מספרים על ביקוש גדול יחסית מצד תושבי העיר הסמוכה: "מתעניינים רבים ברכישת דירות בפרויקט הינם תושבי השרון כשהמובילים הם תושבי רעננה ותושבי כפר סבא ואחריהם ערי השרון האחרות". כך מספר חיים קקון, מנהל השיווק של החברה. "כיום מנהלת בוני התיכון משא ומתן למכירת מספר דירות בפרויקט לרוכשים פוטנציאלים תושבי רעננה. אחת הסיבות להתעניינות הרבה של תושבי העיר השכנה בשכונה, היא היתרון במחיר אל מול מחירי דירות דומות ברעננה". לדברי קקון כ-40% מרוכשי הדירות בפרויקט הם תושבי רעננה הסמוכה.

גם בפרויקט VIEW שנמצא באותו המתחם, מספרים על ביקוש גבוה מצד תושבי רעננה. איל גלעד, מנכ"ל חברת גלעד את ענת הבונה את הפרויקט, מסביר כי הביקושים ההולכים וגדלים של תושבי רעננה בפרויקט העומדים נכון להיום על כ-53% מסך הרוכשים, הינם פועל יוצא של רמות המחירים הגבוהות ברעננה. "המחירים הגבוהים ברעננה אינם מאפשרים לזוגות צעירים ולמשפחות בכלל לרכוש דירה בעיר. מצב זה צפוי להימשך מכיוון שמיעוט התחלות הבנייה ברעננה מביא ליציבות רמות המחירים בה, הגבוהות בכ-500-400 אלף שקלים לדירה מאלו שבשכונה הירוקה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות44 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

43.
כבר שנים שמאיימים על התחרדות רעננה, זה התחיל
כבר שנים שמאיימים על התחרדות רעננה, זה התחיל מרינה בר טל שהתמודדה על ראשות העיר לפני 20 שנה, ותלתה כרזות שחורות של "לעצור את החרדים" כי לא היה לה משהו אחר למכור. מאז ועד היום כל הקהילה החרדית ברעננה מונה כמה משפחות בודדות, פחות מכל עיר אחרת בארץ ופחות מצפון תל אביב. חוץ מכמה שכונות ותיקות בעלות אופי מסורתי כמו קרית שרת. מה שכן, יש דתיים לאומיים יחסית הרבה, בעיקר עולים אנגלוסקסים. הרכב אוכלוסייה שקצת דומה לשכונת רחביה בירושלים שמורכבת מאנשי שמאל ותיקים עם תושבי חוץ דתיים חדשים. בכל מקרה, בבית הספר הממלכתי של ילדי אין דתיים כמובן..
Pizza  |  26.07.16
41.
רעננים עוברים לא רק בגלל המחירים אלא בגלל שעל העיר משתלטים דתיים וחרדים
למזלי ראיתי את הנולד כבר לפני 20 שנה. תוך כמה שנים יסגרו לכם כבישים אם לא עושים זאת כבר עכשיו. תיראו איך העיר מתה בשבתות. גם בחינוך משתלט החינוך הדתי. העיקר שממשיכים להגיד ש "אצלנו הדתיים הם לא פנאטיים". חכו חכו...
כפר סבאית , כפר סבא  |  06.01.10
40.
מענין למה ישראלים שעזבו לארה"ב הם סוג ב' ומה זה סוג א'?
עבדתי כמה שנים בחברה ששולחת לרלוקיישן בארה"ב, גם הייתי שם וראתי אנשים. הם כולם מביאים ילדים שם שיהיה להם אזרחות ומכיר רק אחת שחזרה לפני מועד, הרוב מאריכים את שהותם שם וחלק גדול אומרים בפרוש שהם רוצים להשתקע בארה"ב! היום בארה"ב נמצאים רבבות אנשי אקדמיה, מהנדסים, רופאים ישראלים. תגלוש באתרי האוניברסיטאות מובילות ותראה שמות של אנשי סגל בהם! כמובן שיש הרבה זבל ישראלי גם כן. ואם כל כך טוב כאן, למה מתוך 6 מיליון יהודים אמריקאים ועוד 300 אלף קנדים באים לכאן אלפ-אלפיים בשנה ורובם דתיים-אידיאולוגים שמוכנים להפסיד ברמת החיים בשביל לעלות לארץ ישראל? רובם באים גם עם ממון וקונים נכסים משובחים ברעננה, י-ם, חלק יושב בשטחים מטעמים אידיולוגים. ישראל אולי אטרקטיבית כמדינה רק לאתיופים ותושבי כפרים אוקראינים (לך תמצא שם יהודי כשר) או סודנים ומסתננים אחרים מעולם השלישי. יהודים לא באים. ציונות זה סיפור סבתא. אולי ילדי שמנת תושבי רעננה, כוכב-יאיר וכד' באמת חיים בכייף וחושבים שישראל היא גן פורח אבל לא כך חושבים מאות אלפי תושבים של ישובים כמו חדרה או אשקלון שהוריהם עובדים קשה וסוגרים את החודש עם 100 ש"ח לחסכון.
עין חדה  |  05.01.10
לכל התגובות