אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שני חוזים חדשים לפילת מדיה בשווי 6.2 מיליון דולר צילום: shutterstock

שני חוזים חדשים לפילת מדיה בשווי 6.2 מיליון דולר

החוזה הראשון נחתם עם דיסקברי האמריקאית והשני עם חברת קורוס הקנדית

31.12.2009, 09:47 | ענת ציפקין

פילת מדיה המספקת מערכות תוכנה לתעשיית הפרסום והתקשורת חתמה על שני חוזים חדשים למתן רשיונות שימוש בתוכנות שמפתחת החברה. שווי החוזים מוערך בכ-6.2 מיליון דולר.

מדיווח של החברה לבורסה עולה כי החוזה הראשון נחתם עם חברת discovery communications האמריקאית, במסגרתו האריכה דיסקברי רשיונות שרכשה מפילת מדיה בעבר. כחלק מהחוזה תרחיב דיסקברי את השימוש המותר ברשיונות אלו גם לטריטוריות נוספות בהן היא פועלת.

החוזה השני נחתם עם לקוח קנדי חדש בשם corus Entertainment, אחד מתאגידי המדיה הגדולים בקנדה המפעיל ערוצי טלוויזיה ארציים, תחנות טלוויזיה מקומיות וכ-52 תחנות רדיו ברחבי המדינה.

פילת מדיה נסחרת בבורסת תל אביב בשווי שוק של כ-89 מיליון שקל. במרץ השנה הגישה סינטק מדיה שבשליטת יוסף גרינפלד (18.5%) ואליעזר פישמן (7.67%), העוסקת בפיתוח ושיווק תוכנות ניהול עסקי לגופי שידור, הצעת רכש למיזוגה עם פילת, שנכשלה מכיוון שלא הושג אז הרוב הדרוש לאישורה.

מי שהתנגדו להצעה היו חברת יורוקום שבבעלות שאול אלוביץ' (המחזיקה כיום בכ־17.7% מפילת), דש איפקס (המחזיקה בכ־6%) וגם בעלי המניות הפרטיים שמואל סתת (4.4%), מיכאל צוקרמן (4.1%) , המנכ"ל אבי אנגל (2.8%) ואחרים, הנמנים על גרעין המייסדים של החברה.

החוק הבריטי אוסר על סינטק מדיה להגיש הצעת רכש נוספת לפני מאי 2010 - אז תמלא שנה למועד הפקיעה של הצעת הרכש הראשונה. לפי אותו חוק, אם תגדיל סינטק מדיה את אחזקתה בפילת ליותר מ־30%, גם אז יהיה עליה להגיש הצעת רכש.

את הרבעון השלישי סיכמה פילת מדיה עם הכנסות של 30.3 מיליון שקל, ורווח נקי של 3.6 מיליון שקל המיוחס לבעלי המניות של החברה. לפילת מדיה תזרים מזומנים שלילי מפעילות שוטפת בגובה של 1.8 מיליון שקל נכון לסוף הרבעון השלישי.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות