אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחר: אולימפיק - אאוט, איגיאן - אין צילום: בלובמרג

מחר: אולימפיק - אאוט, איגיאן - אין

לאחר 54 שנה, צפויה חברת התעופה היוונית אולימפיק אייר להפסיק את פעילותה בקו בין אתונה לתל אביב, אולם המנכ"ל בישראל מבטיח: "בתוך חודש נחזור לטוס לישראל"

31.12.2009, 17:36 | יסמין גיל

שינויים בקו תל אביב-אתונה החל ממחר: חברת התעופה אולימפיק אייר מפסיקה את פעילותה בקו לאחר 54 שנה, ובמקומה תיכנס איגיאן איירליינס עם שבע טיסות שבועיות, אחת מדי יום. יחד עם זאת איציק צדיקריו, מנכ"ל ובעלים של נציגות אולימפיק אייר בישראל, אופטימי ומבטיח: "בתוך חודש נחזור לטוס לישראל".

כפי שנכתב לראשונה ב"כלכליסט", איגיאן איירליינס זכתה במכרז של ממשלת יוון להפעיל את הקו בין אתונה לתל אביב החל מ-1 בינואר 2010, וצפויה להחליף את אולימפיק אייר שמפעילה טיסות לארץ מ-1956. בשל כך פנו לאחרונה נציגי אולימפיק אייר לרשויות התעופה בישראל וביוון בבקשה לפתוח את הסכם התעופה בין שתי המדינות,

כך שיתאפשר לשני מובילים מכל צד לטוס בקו זה - ולא למוביל אחד, כפי שההסכם מאפשר כיום. לדברי גורם בענף, רשות התעופה היוונית העבירה את תשובתה החיובית לגבי פתיחת ההסכם, למשרד החוץ הישראלי.

מדוע הרשות היוונית העבירה תשובה למשרד החוץ ולא לרת"א? יש מי שאומר שהמטרה שלה בכך, היא לעכב את הליך פתיחת ההסכם?

"יש בזה משהו", אומר צדיקריו, "כי מבחינתנו יכולנו להמשיך לטוס ללא הפסקה. אבל ביוון לא יכולים לסרב לפתוח את ההסכם, כי אחת החובות של השוק האירופי המשותף היא לשפר את השירות ללקוח במידת האפשר, וכאן מדובר בהגדלת ההיצע. יש לנו את התשתיות לחידוש הטיסות ואנחנו לא מתכוונים לצאת מפעילות בישראל. זה עניין של ימים, מקסימום שבועות, עד שההסכם ייפתח. ההיסטוריה של אולימפיק בישראל ארוכה והציבור נאמן לאולימפיק שטסה שבעה ימים בשבוע לאתונה, כל השנה".

לאן העברתם את הנוסעים שרכשו כרטיסים של אולימפיק?

"כל הנוסעים שמחזיקים כרטיס טיסה לזמן הקרוב, משוריינים בטיסות אל על או סייפרוס איירווייס".

בתוך כך, אם וכאשר ייפתח הסכם התעופה בין המדינות לשני מובילים מכל צד, גם חברה ישראלית נוספת מלבד אל על תוכל להתחיל להפעיל קווים סדירים לאתונה. מישראייר נמסר היום: "בחברה עדיין לא התקבלה החלטה האם לבקש ממשרד התחבורה אישור להפעלת קו סדיר ליוון". מארקיע לא התקבלה תגובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות