אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרסו נדל"ן נכנסת לתחום הבנייה על גגות צילום: בלומברג

קרסו נדל"ן נכנסת לתחום הבנייה על גגות

רכשה ב-2.5 מיליון שקל מגמול וא.אדלר השליטה ב"גמול פרויקטים מיוחדים", העוסקת בתופסות בנייה וחיזוק מבנים במסגרת תמ"א 38

03.01.2010, 11:35 | שי פאוזנר

חברת קרסו נדל"ן רכשה ביום חמישי האחרון את השליטה בחברת גמול פרויקטים מיוחדים, שעוסקת בביצוע פרויקטים לתופסות בנייה וחיזוק מבנים במסגרת תוכנית המתאר הארצית - תמ"א 38. מדובר בשותפות בה פעלה גמול יחד עם חברת א. אדלר של עו"ד אנדריאה שכטר, הפועלת למעלה מעשור בבנייה על גגות של בנייני מגורים.

היקף העסקה עומד על כ-2.5 מיליון שקל ובסופה מחזיקה קרסו נדל"ן את כל פעילות החברה, הכוללת פורטפוליו של 9 פרויקטים, שבמסגרתם נחתמו הסכמים עם 100% מדיירי הבניינים המאשרים לבנות על גגות הבניינים. בימים אלו מצויים כל הפרויקטים בהליכי רישוי מתקדמים.

היקף ההשקעה הכולל בעבודות הביצוע - בניית הדירות וחיזוק המבנים - יעמוד על סך של כ-60 מיליון שקל, כשלאחד הבניינים אף התקבל היתר בנייה וכולם ממוקמים באזורי הביקוש בערים: רעננה, כפר סבא, הרצליה, פתח תקווה, רמת גן וראשון לציון.

חברת קרסו נדל"ן תבצע עבודות לחיזוק המבנים כנגד רעידות אדמה, תשפץ את השטחים המשותפים במבנים (לובי, מעלית, מעטפת) ותקים בסה"כ 45 יחידות דיור חדשות על גגות 9 המבנים, על פי הערכות שנערכו בקרסו נדל"ן. עוד צופים בחברה, כי במהלך שנת 2010 ייכנסו כל 9 הפרויקטים לשלב הביצוע של העבודות.

מחסור בקרקעות זמינות

דן פרנס, מנכ"ל קרסו נדל"ן מוסר, כי: "כניסתה של החברה לפעילות במסגרת תמ"א 38, היא חלק מתוכנית אסטרטגית שהוכנה ב-2009, לפיה תמקד החברה את פעילותה בשנים הקרובות בפיתוח נדל"ן למגורים ולמשרדים.

"במקביל להקמת 9 הפרויקטים הנ"ל, החברה נמצאת במגעים להוספת בניינים נוספים לפורטפוליו החברה הקיים, במסגרת פעילות תמ"א 38 בערים מרכזיות לרבות תל אביב.

"להערכתנו, הפעילות במסגרת תמ"א 38 באזורי הביקוש תתגבר ותאפיין את השנים הקרובות, בעיקר מסיבות של מחסור בקרקעות זמינות וביקושים גבוהים לדירות באזורים אלה".

ארז בנדל, מנכ"ל משותף בגמול, מסר בשיחה עם "כלכליסט", כי במסגרת הארגון מחדש בקבוצה החליטו ראשיה להיפרד מהפעילות בתחום זה בשל חוסר כדאיות כלכלית.

לדבריו, "פרויקט שכזה יכול בהחלט להניב רווח נאה, אך את ההשקעה בפרויקטים כאלה יכולה חברה כגמול למנף לסכום שמספיק לפרויקטים גדולים הרבה יותר. החלטנו שנחזור להתמקד בפעילות שבה אנו מתמחים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות