אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הלמן אלדובי: "התשואה של מדד המעו"ף לא תעלה השנה על 12%" צילום: shutterstock

הלמן אלדובי: "התשואה של מדד המעו"ף לא תעלה השנה על 12%"

דן הלמן: "אם יתגלה גז במאגר לוויתן קיימות 3 חברות חברות ששווין עשוי לזנק בעשרות אחוזים"

03.01.2010, 12:00 | שהם לוי

בסקירה השבועית של קבוצת הלמן-אלדובי מעריכים כלכלני הקבוצה כי שנת 2010 תחל ברגל ימין כאשר בחודש ינואר צפויה תשואה חיובית בשוקי המניות.

להערכת דן הלמן, מנכ"ל הלמן-אלדובי קרנות נאמנות, "שנת 2010 לא צפויה להיות שנה בולטת בשוק המניות המקומי והתשואה הצפויה במעו"ף נעה בטווח של 9% - 12%".

 יחד עם זאת, להערכת הלמן, קיימת הסתברות חיובית ממש כי גם בשנת 2010 נראה את המדדים מציגים תשואה גבוהה מאוד.

"אך, בעוד בשנת 2009 מרבית המניות המרכיבות את המדדים הציגו ביצועים נאים, בשנת 2010 השוני בין ביצועי המניות השונות המרכיבות את המדדים יהיה משמעותי הרבה יותר", אומר הלמן. "באם יתגלה גז במבנה לוויתן קיימות 3 חברות ב-מדד ת"א 100 (שתים במעוף ואחת ב-מדד ת"א 75) אשר עשויות לזנק בעשרות אחוזים. השפעת תגלית גז תשפיע על חברות נוספות במדד אך לא על כולן".

"ממליצים על סלקטיביות בבחירת מניות"

"אנו ממליצים על השקעה במניות ומגזרים בצורה סלקטיבית ולא רק חשיפה ישירה של המדד בכללותו".

לדברי הלמן חשוב לציין כי בעולם המשבר הראלי רחוק מסיום. ככל שחולפים להם החודשים, אנו מקבלים עדויות למדינות נוספות שמצבן הרעוע מקשה על התאוששות הכלכלית במדינות המערב. במהלך חודש דצמבר עלתה יוון לכותרות ואילו לקראת סוף השבוע התקבלו נתונים על מצבה הקשה של ספרד (43% מובטלים בקרב הצעירים) כאשר מצבה של שכנתה, פורטוגל, לא טוב בהרבה.

מסתכלים על 2010: "שוק האג"ח עלול להתאפיין בירידות שערים"

בהלמן-אלדובי מאמינים כי כמו בחודש דצמבר בו ירדו אגרות החוב בשיעורים נכבדים, כך עלול להיות המצב ביתר חודשי השנה.

נזכיר כי בחודש החולף, ירדו אגרות החוב הממשלתיות בשיעור נכבדים. אגרות חוב ממשלתיות צמודי מדד לטווח הארוך (מח"מ מעל 5 שנים) ירדו 2% עד 3.4% כאשר באפיק הלא צמוד נרשמו ירידות מתונות יותר בטווח של 2.4% - 2.6%.

"אג"ח ממשלתי צמוד לטווח הבינוני (מח"מ 4-5 שנים) ירדו בשיעור של כ-2.9% באופן מפתיע, ירידה נמוכה יותר נרשמה באג"ח חברות (צמוד) בעל מח"מ בינוני כאשר מדד תל בונד 20 ירד בשיעור של 1.2% ומדד תל בונד 60 ירד בשיעור של 1%", מציינים בהלמן אלדובי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות