אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מתחדש המאבק בפילת מדיה: יורוקום רכשה 1.5%

מתחדש המאבק בפילת מדיה: יורוקום רכשה 1.5%

הערכות: גם סינטק הגישה הצעה. מנהל הכספים של סינטק: "אין מאבק שליטה"

04.01.2010, 09:15 | גולן חזני

מתחדש מאבק השליטה בפילת מדיה. בשוק ההון גוברות ההערכות כי סינטק מדיה, שביקשה בעבר להשתלט על פילת, מנהלת מאבק על כל מניה מול יורוקום של שאול אלוביץ'. ביום חמישי האחרון דיווחה יורוקום כי רכשה 744 אלף מניות (כ־1.5%) בשוק, במחיר של כ־1.65 שקלים למניה. ל"כלכליסט" נודע כי מדובר בחבילה שהוצעה למכירה על ידי תעודות סל, בעקבות יציאת המניה ממדד יתר־50.

יורוקום ביקשה לרכוש את המניות ב־1.6 שקלים למניה, אבל נתקלה בהצעה גבוהה, שאילצה אותה להעלות את המחיר ל־1.65 שקלים, כ־10% מעל השוק. ההערכות הן כי הבנקאי של סינטק מדיה הגיש את ההצעה שבדרך, אבל בסינטק הכחישו. מניית פילת, המספקת מערכות תוכנה לתעשיית הפרסום והתקשורת, המשיכה "לדהור" אתמול וזינקה ב־20% לשווי של 117 מיליון שקל.

מלחמה על פילת פישמן וגרינפלד נגד אלוביץ' לאחר שהצעת הרכש שהגישה עבור מניותיה של פילת נכשלה, הפתיעה סינטק שבשליטת פישמן וגרינפלד, רכשה בסוף השבוע 8.4 מיליון מניות של המתחרה והפכה לבעלת המניות הגדולה ענת ציפקין, תגובה אחתלכתבה המלאה

יורוקום עלתה לאחזקה של 15.8% ממניות פילת מדיה, ואילו סינטק מחזיקה בכ־17.8%. עם זאת, ליורוקום יש "הבנות לא רשמיות" עם גרעין המייסדים של החברה, שעמו נמנים הדירקטור שמואל סתת, המנכ"ל אבי אנגל, רוני ארליכמן - בתו של אחד ממייסדי החברה משה ארליכמן ז"ל - מיכאל צוקרמן ובני מונטה. חברי גרעין המייסדים חתמו בספטמבר על הסכם בעלי מניות.

שלמה פלדנרייך, מנהל הכספים של סינטק: "אני לא רואה זאת כמאבק שליטה. אנו קונים כשיש מחירים אטרקטיביים. מאבק שליטה לא יהיה דרך הבורסה, ובכל מקרה איננו יכולים להגיש הצעת רכש נוספת בטרם מלאה שנה להצעה הקודמת, לפי הרגולציה הבריטית (החברה נסחרת גם בלונדון. ג"ח)".

במרץ הגישה סינטק מדיה הצעת רכש שנכשלה למיזוגה עם פילת, וביוני הגדילה את אחזקותיה בחברה.

ההערכות הן כי מאבק שליטה עדיין קיים, וכי הוא מתנהל בהובלת שני פלגים - גרעין המייסדים המחזיק בכ־16%, שאליו חבר גם גוש יורוקום (כ־15%), וסינטק מדיה שבשליטת יוסף גרינפלד (18.5%) ואליעזר פישמן (7.7%).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות