אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יצרני הפסטה באיטליה חשודים בתיאום מחירים צילום: בלומברג

יצרני הפסטה באיטליה חשודים בתיאום מחירים

בכירים בתעשייה זומנו לחקירה בחשד שיצרו קרטל במטרה להעלות את המחירים. בחודש שעבר פשטה המשטרה האיטלקית על היצרניות ברילה ודה צ'קו

04.01.2010, 12:10 | סוכנויות הידיעות

בכירים בתעשיית הפסטה באיטליה זומנו לחקירה עקב חשד להקמת קרטל שהעלה את המחיר של המאכל הלאומי. האחראי למעקב אחר מחירים במשרד האוצר, רוברטו סמבוקו, המכונה "מר מחירים", יערוך פגישה בדלתיים סגורות עם בכירי התעשייה ב-19 בינואר.

"יצרני הפסטה זומנו ל'מר מחירים' בנוגע לתיאום המחיר הקמעונאי של פסטה בהשוואה עם המחיר הסיטונאי ועלות חומרי הגלם", נאמר בהצהרה שפרסמה הממשלה. סמבורקו ארגן את הפגישה לאחר שתצפיות שנערכו במהלך השנה האחרונה "חשפו ראיות לבעיות עם העלייה במחיר הקמעונאי של הפסטה".

כ-12 ארגונים מתחומי הייצור והשיווק של הפסטה זומנו לפגישה. ב-15 בדצמבר פשטה המשטרה האיטלקית על יצרניות הפסטה הגדולות ברילה ודה צ'קו וכן על איגוד יצרני הפסטה במסגרת חקירה שהחלה כבר ב-2007 בעקבות תלונות מטעם איגודי הצרכנים. החקירה מתמקדת בחמש חברות – אמאטו, ברילה, דה צ'קו, Divella וגרופלו.

בפברואר האחרון קנס הממונה על ההגבלים העסקיים 26 יצרניות פסטה ב-12.5 מיליון יורו (18.2 מיליון דולר) בגין השתתפותם בקרטל שפעל בין אוקטובר 2006 ומרץ 2008. בתקופה זו מחירי הפסטה זינקו ב-51.8%, אם כי עלות המרכיבים העיקריים עלתה אף היא.

איטלקים אוכלים בממוצע 28 ק"ג של פסטה בשנה לאדם, צריכת הפסטה הגדולה בעולם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

1.
שיבואו לארץ יראו קרטל מהו...
פסטות דה צ'קו וברילה עולות שם בממוצע כ4.5 ש"ח פה כ12 ש"ח. פסטות ממותגים אחרים טובים אך פחות מוכרים, עולות חצי מחיר בערך בממוצע. יש גם חבילות של קילו פסטה במחיר של 3 ש"ח לאריזה. פה?? תבדקו מה המחירים, תבינו איפה אנחנו חיים. פה אסם חגגה עלינו במשך עשרות שנים ומכרה לנו פסטה פשוטה במחירים מופקים של בין 6-8 ש"ח. היום שופרסל, ואוסם שמייבאות פסטה מאיטליה, ומגה שמיבאת מטורקיה מוכרות לנו בממוצע במחיר של 5.5 ש"ח לאריזה. המחיר לא צריך להיות יותר מבין 2.5 ל3.5 ש"ח. ותאמינו לי מגולם בזה רווחים נאים. אם מחפשים ניתן למצוא במחירים שציינתי פסטות באיכות לא פחותה מאלה שציינתי לעיל. תהיו חכמים, אל תקנו במחיר יותר גבוה מזה, מנסיון, האיכות אותה איכות! בסוף כולם יתיישרו לפי זה.
א.ש  |  04.01.10