אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרויקט דירוג חדרי האירוח הכפרי יורחב לכל הארץ

פרויקט דירוג חדרי האירוח הכפרי יורחב לכל הארץ

מערכת הדירוג IBB פועלת מזה כשנה ובוחנת 140 קריטריונים, ובהתאם מדרגת את חדרי האירוח, עד כה רק בגליל. ע"פ משרד התיירות, תחום הצימרים מגלגל מיליארד שקל בשנה

04.01.2010, 15:49 | יסמין גיל

פרויקט דירוג חדרי האירוח הכפרי בגליל, Israel b&b, יורחב לכל הארץ, כך הודיע היום משרד התיירות. מערכת הדירוג, הפועלת זה כשנה, בוחנת 140 קריטריונים שונים, ובהתאם מדרגת את חדרי האירוח לרמות A, B ו-C.

הרשות לפיתוח הגליל, כזרוע מבצעת של המשרד לפיתוח הנגב והגליל, השקיעה עד כה בבנייה ובביסוס הפרויקט כ-150 אלף שקל, בין היתר עבור סדנאות מקצועיות לתיירנים, יועץ ייעודי בשטח ובניית מערכת טכנולוגית ממוחשבת. מנתוני הרשות עולה כי ב-2010 צפוי משרד התיירות להקציב עוד כ-100 אלף שקל להרחבת הפרויקט בכל הארץ.

בין הקריטריונים שנבחנים בבחינת חדרי האירוח: סוג הכרית וסוג המזרן, רמת הניקיון בחדר האירוח ובסביבתו, מרחק הצימר מהלול או מהרפת - אם ישנם כאלה באזור, גודל החדר, רעש המזגן, אמת בפרסום וכמובן הערך עבור המחיר. מלבד הביקורת שעורך יועץ מטעם משרד התיירות בחדרי האירוח, בעלי הצימרים גם עוברים סדנה ובסיום ההליך נתלה מחוץ לחדר הצימר שלט המצביע על השתתפות הצימר בפרויקט הדירוג, ותעודה המעידה על דירוגו.

מנתוני משרד התיירות עולה כי תחום הצימרים והאירוח הכפרי מגלגל מחזור שנתי של מיליארד שקל. בארץ ישנם כ-9,000 צימרים וחדרי אירוח, שבהם נופשים בעיקר ישראלים בסופי שבוע, בחגים ובחופשות - נתון שמשמעותו תפוסה שנתית של כ-38%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות