אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד התחבורה: בתוך 3 ימים נגרטו 150 כלי רכב פרטיים צילום: בלומברג

משרד התחבורה: בתוך 3 ימים נגרטו 150 כלי רכב פרטיים

במסגרת התוכנית שיצאה לדרך לפני שלושה ימים יכול כל בעל רכב ישן משנת יצור 1990 ומטה למסור את רכבו למגרש גריטה מיוחד ולקבל פיצוי בסך 3,000 שקל ממשרד התחבורה

05.01.2010, 13:28 | תומר הדר

מאות פניות של אזרחים המבקשים לגרוט כלי רכב ישנים התקבלו בימים האחרונים במשרד התחבורה, במסגרת התוכנית להורדת כלי רכב ישנים מהכבישים. כך מסר היום שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ.

מאז הוחל בישום התוכנית הממשלתית להורדת כלי רכב ישנים מהכבישים לפני כשלושה ימים נגרטו כ-150 כלי רכב פרטיים לאחר שבעליהם הפקידו את רישיון הרכב במשרד הרישוי.

במסגרת התוכנית החדשה יכול כל בעל רכב ישן משנת יצור 1990 ומטה למסור את רכבו למגרש גריטה מיוחד ולקבל פיצוי בסך 3,000 שקל ממשרד התחבורה. בנוסף, יקבל בעל הרכב החזר של החלק היחסי של אגרת הרכב שנותר עד למועד פקיעת הרישיון.

לאחרונה החליט השר כץ להרחיב את תוכנית הגריטה ולכלול בה גם כלי רכב בני 15 שנה ומעלה שהורדו מהכביש על ידי ניידות הבטיחות של משרד התחבורה ובעליהן הביעו רצונם לגרוט את הרכב.

המשרד להגנת הסביבה מפעיל כיום באשדוד אתר גריטה אחד ובמהלך חודש פברואר יחלו לפעול מספר אתרים נוספים. קצב גריטת המכוניות באתר הבודד הפועל כיום עומד על יותר מ-35 כלי רכב ביום. מנתוני הגריטה של משרד התחבורה מתברר כי 20% מהמכוניות שנגרטו הן מסוג סובארו; 13% מסוג מיצובישי; 11% מסוג סוזוקי ודייהטסו; 8% מסוג סיטרואן ו-4% מסוג פולקסוואגן ואופל. כ-45% מכלי הרכב שנגרטו הם בני 22-24 שנה והשאר בני 25 שנה ויותר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות