אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נאקה עומאנית נמכרה תמורת כ-820 אלף דולרים צילום: ארז הרנשטט

נאקה עומאנית נמכרה תמורת כ-820 אלף דולרים

המגדל המאושר מסר כי הנאקה שנמכרה משתייכת לזן גזעי נדיר והיא זכתה בשנים האחרונות במספר תחרויות אזוריות בקטגוריות שונות

05.01.2010, 23:31 | דורון פסקין
מגדל נאקות עומאני מכר השבוע את אחת מנאקותיו לאיש עסקים ממדינת איחוד האמירויות תמורת 315 אלף ריאל עומאני (כ-820 אלף דולר). המגדל המאושר חמדון סלימי מסר לעיתון מקומי כי הנאקה שנמכרה משתייכת לזן גזעי נדיר והיא זכתה בשנים האחרונות במספר תחרויות אזוריות בקטגוריות שונות.

לפי סלימי, הידיעה על העסקה הגדולה הפיחה אופטימיות גדולה בקרב חוות גידול הנאקות בעומאן, שבחודשים האחרונים דיווחו על ירידת היקף המכירות. יצוין כי ענף גידול הנאקות והגמלים בסולטנות מהווה ענף כלכלי מסורתי שמגלגל כמה מיליוני דולרים בשנה. בשנה האחרונה דווח בעיתונות העומאנית על מכירת מספר נאקות גזעיות לאנשי עסקים במדינת איחוד האמירויות וקטאר בסכום כולל של למעלה מ-1 מיליון ריאל (כ-2.6 מיליון דולרים)

החווה של סלימי כוללת 20 נאקות גזעיות והיא מנוהלת כעסק משפחתי. היא מספקת תעסוקה לכמה קרובי משפחה וצעירים אחרים המתגוררים בסמוך לחווה. הנאקות הללו מיועדות לתחרויות מרוץ הנערכות במפרץ ונחשבות לאחד מענפי הספורט המובילים באזור.

במפרץ נערכות גם תחרויות יופי לגמלים ולנאקות. החודש צפויה להיערך אחת התחרויות הגדולות ביותר באבו דאבי כשמגדל הגמל היפה ביותר יזכה לפרס כספי נדיב של 10 מיליון דולרים.

דורון פסקין הוא מנהל אגף המחקר בחברת אינפו פרוד מחקרים (המזה"ת) www.infoprod.co.il

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות