אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בית המשפט הוציא לאלי להב צו מניעה זמני לבניית קניון באר שבע

בית המשפט הוציא לאלי להב צו מניעה זמני לבניית קניון באר שבע

צו המניעה אוסר על חברת מ.ל.א הנגב שבשליטת אלי להב להתקשר עם קבלן לבניית קניון באר שבע, מבלי להקנות לאחים אום זכות סירוב לשמש כקבלן הראשי לביצוע עבודות הבנייה של הקניון

05.01.2010, 16:38 | דותן לוי

בית המשפט המחוזי בבאר שבע הוציא צו מניעה זמני, האוסר על חברת מ.ל.א הנגב שבשליטת אלי להב להתקשר עם קבלן לבניית קניון באר שבע, מבלי להקנות לאחים אום זכות סירוב לשמש כקבלן הראשי לביצוע עבודות הבנייה של הקניון.

האחים אום רכשו את הקרקע עליה שכן בעבר מלון נאות מדבר, יחד עם חברת אביסרור במסגרת של כינוס נכסים ובהמשך הכניסו את להב לשותפות תוך התניית החוזה ביניהם בכך שלאחים אום וחברת אביסרור המשמשים שניהם גם כקבלני ביצוע תהיה זכות סירוב לביצוע עבודות הקמת הקניון.

המשמעות היא שלשתי החברות תהיה קדימות לביצוע עבודות הביצוע במתחם. בהמשך, לאחר מכירת חלקם בקרקע ללהב סוכם כי סעיף זכות הסירוב תישמר עבור האחים אום בעוד אביסרור ויתר עליה.

אלא שלטענת האחים אום המיוצגים על ידי עורכי הדין אמיר איבצן וחגי נצר, להב ומ.ל.א "תפרו" תנאי סף שנועדו למנוע מהאחים אום את ביצוע העבודות ואת מימוש זכות הסירוב שהוקנתה להם בהסכם קודם. כאמור, בית המשפט קיבל את בקשת חברת האחים אום למתן צו מניעה זמני כנגד להב ואסר על החברה להתקשר עם קבלן אחר לביצוע הבנייה.

קניון באר שבע צפוי להיות הקניון הגדול בדרום אשר ישתרע על פני 100 אלף מ"ר, מהם 40 אלף מ"ר שטחי מסחר להשכרה. לאחרונה נחשף ב"כלכליסט", כי חברת מליסרון שבשליטת האחים עופר מנהלת מגעים לרכישת חמישים אחוז מהפרויקט.

קבוצת להב מסרה בתגובה: "בימים אלה עומדת החברה להקים את אחד הקניונים הגדולים והמורכבים בישראל. לשם כך פרסמה מכרז, שכלל תנאי סף שווים לכל המשתתפים ועיקרם ניסיון קודם, יכולת כלכלית וסיווג הנדרש לפי החוק.

ואכן בית המשפט קבע כי תנאי הסף שנקבעו הם ענייניים ומקצועיים. למרות זאת הוחלט להוציא צו זמני עד להכרעה בגופה של התביעה. קבוצת להב בטוחה כי הצו הזמני יבוטל גם משום שהיא עצמה פעלה משיקולים ענייניים ומקצועיים וגם בשל העובדה שחברת האחים אום הסתירה מבית המשפט כי אין לה את הסיווג הנדרש על פי החוק".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות