אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט": גדי גרינשטיין מונה למנהל ההשקעות של הפניקס במקום דרור נגל צילום: בועז אופנהיים

בלעדי ל"כלכליסט": גדי גרינשטיין מונה למנהל ההשקעות של הפניקס במקום דרור נגל

ל"כלכליסט" נודע כי גרינשטיין, לשעבר מנכ"ל גאון שוקי הון יחליף את נגל בתפקידו כמנהל ההשקעות הראשי של הפניקס שבניהול לפידות, לאחר שנה בלבד בתפקיד

06.01.2010, 19:25 | הדר רז ורחלי בינדמן

גדי גרינשטיין, לשעבר מנכ"ל גאון שוקי הון, יחליף את דרור נגל, מנהל ההשקעות הראשי של חברת הביטוח הפניקס שבשליטת קבוצת דלק, כך נודע ל"כלכליסט".

גרינשטיין כיהן כמנכ"ל גאון שוקי הון עד שבית ההשקעות נמכר למיטב ב-2009 והיה אמור להתמנות למנכ"ל משותף בבית ההשקעות הממוזג אולם מינוי זה בסופו של דבר לא יצא אל הפועל.

נגל ממלא את תפקיד מנהל ההשקעות הראשי של הפניקס מאז נובמבר 2008 והוא החליף את איתן לוי, שפרש לאחר שהפניקס השיגה לעמיתיה בקרנות הפנסיה, קופות הגמל וביטוחי המנהלים את התשואות הגרועות ביותר עבור שנת 2008. זאת בין השאר על רקע חשיפתה למכשירי השקעה מובנים שהיוו חלק מהיווצרות המשבר הפיננסי. נגל הוא מינוי של יהלי שפי, המנכ"ל הקודם של הפניקס, שהוחלף ביוני האחרון על ידי אייל לפידות.

נגל קיבל לידיו תיק השקעות מורכב ובעייתי אותו הוא ביקש לנקות ולייצב. אולי בשל כך הפניקס היא חברת הביטוח היחידה שטרם החזירה לעמיתיה את הפסדי 2008. נגל העדיף בגישה של ייצוב התיק והורדת רמת הסיכון בו מאשר לקחת סיכונים ולהשקיע במניות ובאג"ח קונצרני שחוו תנופה אדירה בשנת 2009.

במסגרת כניסתו של לפידות לתפקיד המנכ"ל היה ברור שהוא הולך לבצע שינויים בצמרת ההנהלה ושמו של נגל כבר עלה מזמן כמועמד לעזיבה. עם זאת, לאחר שלפידות שכר את שירותי היעוץ של איש שוק ההון רוני מייקל בנושא השקעות היה נדמה כאילו מקומו של נגל מובטח. באחרונה הודיע מייקל על עזיבתו את הפניקס ונראה כי לפידות חיפש בחשאי מועמדים להחלפת נגל. שינוי משמעותי נוסף שביצע לפידות מאז כניסתו לתפקיד היה המינוי של שמעון קלמן, לשעבר משנה למנכ"ל מגדל, למשנה למנכ"ל בהפניקס. קלמן נחשב אישיות מכובדת ומוכרת בענף הביטוח והפיננסים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
הפניקס היו צריכים לקחת תותח מקצועי עם קבלות
לתפקיד מנהל השקעות ראשי צריך תותח שמוכיח את עצמו שנים מקצועית כמו יוני טל ממנורה, אמיר הסל מהראל, או ניר מכלל. זה תפקיד מקצועי ולא ניהולי. גדי אולי מנהל טוב אבל הצלחה בהשקעות זו אופרה אחרת. בכל מקרה שיהיה לו בהצלחה הוא יזדקק לה.
רפי , רוממה  |  07.01.10
4.
גדי הוא קודם כל בן אדם לפני שהוא מנהל
הייתה לי הזכות לעבוד בגאון שוקי הון בניהולו של גדי ויש לי רק מילים טובות עליו איש מקצועי ואנושי, מבין ללב העובדים ומדבר אליהם בגובה העיניים עובדי מחלקת ההשקעות של הפניקס הרוויחו פעמיים גם אדם מקצוני וגם מנהל של עובדים בהצלחה
עובד גאון לשעבר  |  06.01.10
לכל התגובות