אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מי הביא לביטול "חוק הג'ובים"? צילום: ליאור מזרחי

מי הביא לביטול "חוק הג'ובים"?

גורמים בש"ס מתעקשים כי שר הפנים הוא שיזם הבוקר את ביטול התיקון לחוק שאפשר הגדלת מספר סגני ראש העיר בשכר. גורם בש"ס: "ראש הממשלה הוציא את ההודעה לאחר שהבין שש"ס לא עומדת מאחוריו"

07.01.2010, 14:33 | תומר אביטל

גורמים בש"ס טוענים כי שר הפנים, אלי ישי, הוא זה שיזם הבוקר את ביטול התיקון לחוק שאפשר הגדלת התקנים לסגנים בשכר ברחבי הארץ, וראש הממשלה "רכב על ההודעה".

לדברי גורם נוסף, "הדלתא שבה החוק הזה עוזר לש"ס הוא זניח, הרי גם ישראל ביתנו וגם הליכוד תמכו בחוק הזה. אבל הבוקר עוצמת הביקורת הציבורית הפתיעה את שר הפנים ובשעה 10 בבוקר כשהשר ישי הבין את העוצמה של הביקורת והתפיסה שמדובר בקומבינה, הוא החליט למשוך את התיקון. ראש הממשלה הוציא את ההודעה רק ב-11:30, לאחר שהבין שש"ס לא עומדת מאחוריו".

ישי אמר, "הנחתי הבוקר את יו"ר ועדת הפנים של הכנסת דוד אזולאי לעמוד בסיכומים הקולאיציוניים של יהדות התורה עם הליכוד, כלומר להגדיל את מספר הסגנים רק לירושלים ולאף עיר אחרת". בסביבתו של שר הפנים מקווים כי החוק עדיין יובא לאישור במתכונת המצומצמת לפיה רק עיריית ירושלים תזכה בסגן נוסף בשכר.

כאמור, ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הודיע הבוקר כי הוא מתנגד לחוק להגדלת מספר סגני ראשי העיר בשכר ואף יפעל לביטולו. הצעת החוק ביקשה להוסיף סגנים בשכר לערים להן מעל 200 אלף תושבים והייתה עולה לקופת המדינה מיליוני שקלים בשנה. לפי משרד הפנים עלות כל סגן בשכר היא כמיליון שקל בשנה. את הצעת החוק קידמה סיעת ש"ס.

מלשכת ראש הממשלה נמסר: "מזכיר הממשלה, צבי האוזר, הודיע לשר הפנים, אלי ישי, על התנגדותו של נתניהו להצעה והנחה את יו"ר הקואליציה לפעול בהתאם".

חברי כנסת מהאופוזיציה הודיעו על תמיכה בביטול הצעת החוק. ח"כ יואל חסון (קדימה) אמר, כי "הנסיגה מחוק הג'ובים היא ניצחון השפיות ותוצאה ברורה של מאבק קדימה בחוק המושחת ביותר שניסו ש"ס והליכוד להעביר ובעיקר זהו ניצחון הדמוקרטיה, שילוב כוחות של מאבק ציבורי ופעילות פרלמנטרית הביאו לתוצאה חשובה זו". ח"כ נחמן שי (קדימה) אמר, כי "הממשלה נפלה שוב כאשר שר הפנים, אלי ישי, נאלץ להודיע הבוקר על ביטול חוק הג'ובים. זו ממשלה אטומה, אשר אדישה לקולות הבאים מן הציבור, והעזה לנסות חוק שפותח פתח לשוחד פוליטי ולבזבוז כספי ציבור. חבל שההחלטה באה באיחור אבל מוטב כך".

יצויין כי החוק כבר עבר קריאה ראשונה וצפוי לו דיון בוועדת הפנים בשבוע הבא. לא מן הנמנע כי החוק יצומצם וגרסה חדשה תקבל לבסוף את ברכת ראש הממשלה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות