אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מתפטר: אופיר פינס הודיע על פרישה מהכנסת צילום: גלעד קוולרצ'יק

מתפטר: אופיר פינס הודיע על פרישה מהכנסת

פינס במסיבת עיתונאים מיוחדת שכינס: "מפלגת העבודה איבדה את דרכה מאז רצח רבין. הדרדנו לשפל שבו המפלגה היא הרביעית בגודלה". את מקומו תתפוס ד"ר עינת וילף, הנחשבת מקורבת לאהוד ברק

07.01.2010, 16:24 | תומר אביטל

אופיר פינס הודיע לפני זמן קצר כי הוא פורש מהחיים הפוליטיים. במסיבת עיתונאים בכנסת הטיח פינס ביקורת נגד הפוליטיקה היראלית ואמר כי "בממשלה הנוכחית הישרדות היא ה'בון-טון'. למען ההישרדות הזו ממשלת ישראל מוותרת על הדורות הבאים".

פינס תקף את מפלגתו ואמר כי "מפלגת העבודה איבדה את דרכה מאז רצח רבין, מ-44 מנדטים בשנת 92' שבזכותם זכינו להוביל את המדינה לשינוי סדרי עדיפויות, נותרו 13 מנדטים בלבד בכנסת הנוכחית. הדרדנו לשפל שבו מפלגת העבודה היא הרביעית בגודלה".

פינס הודיע כי הוא פורש לאחר כ-13 שנה בתפקידים שונים בכנסת ובממשלה כי הבין שתפקידו הוא נטול השפעה ואין לו מפלגה שהוא יכול להיות שליח מטעמה בגלל היעדר מנהיגות.

לפני כשבוע נכשל פינס בניסיונו להעביר הצעת חוק להגבלת מענקי הפרישה בחברות ציבוריות. פינס מנסה לקדם את הצעת החוק כבר מספר שנים ובשבוע שעבר ועדת השרים לענייני חקיקה דחתה אותו. פינס הביע את מורת רוחו מהתנהלות הממשלה וטען כי לא קיבל נימוקים לפסילת הצעת החוק והוא מתוסכל ממדיניות הממשלה.

הבוקר נפגש פינס עם יו"ר הכנסת, ראובן ריבלין ומסר לו את מכתב ההתפטרות.

עמיתיו של פינס לכנסת מיהרו להביע צער על החלטתו. השר מיכאל איתן (ליכוד) אמר כי "העובדה שח"כ אופיר פינס, שהוא אחד משומרי הסף של איכות השלטון בישראל פורש מן החיים הפוליטיים תחליש את ההגנה על הנורמות הציבוריות הראויות בישראל. כולי תקווה כי את כסאו המתפנה של ח"כ פינס יתפסו כוחות איכותיים מהסקטור הפרטי אשר יתגייסו לפעילות בסקטור הציבורי הן בתחומי הממשל והן בזירה הפוליטית".

ח"כ יחימוביץ': "עזיבתו של אופיר היא מהלומה קשה למפלגת העבודה שמאבדת היום אדם מוכשר, ערכי ואהוד, המהווה את תשתית דור הביניים שלה. האחריות הישירה לנזק הרב שנגרם היא על אהוד ברק ודור הנהגה חדש חייב להחליפו בדחיפות".

ד"ר עינת וילף, מקורבת לאהוד ברק, צפויה לתפוס את כיסאו של פינס ולחסל את החלום של מורדי 'העבודה' - התפלגות למפלגה חדשה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות