אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפד של ניו יורק הורה ל-AIG להסתיר פרטים מהרגולטורים צילום: בלומברג

הפד של ניו יורק הורה ל-AIG להסתיר פרטים מהרגולטורים

על פי ה"וול סטריט ג'ורנל", הפד, תחת הנהגתו של גייתנר, דחק בחברת הביטוח שלא לחשוף הסכמים במסגרתם העבירה תשלומים גדולים לבנקים שונים

08.01.2010, 11:49 | סוכנויות הידיעות

הפדרל רזרב של ניו יורק, תחת הנהגתו של טימותי גייתנר, דחק בסוף 2008 בענקית הביטוח AIG שלא לחשוף במסמכים שהוגשו לרגולטורים פרטי מפתח הנוגעים להסכמים ביניהם על ביצוע תשלומים גדולים לבנקים. כך עולה משורה של תכתובת דואר אלקטרוני שפורסמו אמש.

ה"וול סטריט ג'ורנל" מדווח שבחודשים שלאחר מכן, AIG שינתה מספר פעמים את המסמכים שהגישה, ובסופו של דבר סיפקה את המידע לאחר שהרשות לני"ע דרשה עוד פרטים. מדובר בהסכמים במסגרתם שילמה חברת הביטוח 100 סנט לדולר על חוזי אג"ח מגובות משכנתאות שרכשו ממנה. התשלומים הגבוהים ביותר ניתנו לסוסייטה ג'נרל הצרפתי ולגולדמן זאקס.

המידע כולו נחשף רק במרץ 2009, לאחר שגם הקונגרס הפעיל לחץ על חברת הביטוח לחשוף את שמות הבנקים שקיבלו תשלום מלא על אג"ח מגובות משכנתאות בשווי 62 מיליארד דולר.

ההתנהלות הממשלתית בכל הנוגע לחילוץ של AIG גררה ביקורת ציבורית רבה, ויצרה קשיים פוליטיים עבור גייתנר, שבינתיים התמנה לשר אוצר בממשל אובמה.  גייתנר, שכיהן כנשיא הפד של ניו יורק בזמן החילוץ הראשון של חברת הביטוח ב-2008, לקח חלק חשוב בהחלטות מעוררת המחלוקת מנובמבר 2008 הקשורות לחילוץ של AIG.

"גייתנר לא לקח שום חלק בקבלת ההחלטות", הדגיש דובר משרד האוצר. ואילו מצד הפדרל רזרב של ניו יורק טרחו לציין כי לא היה כל ניסיון להטעות את הציבור.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות