אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ספרד רוצה שיפוט מהיר לגנבי תוכן ברשת צילום: אי פי אי

ספרד רוצה שיפוט מהיר לגנבי תוכן ברשת

חוק זכויות יוצרים חדש בספרד צפוי לאפשר סגירה בצו שופט של אתרי פיראטיות בתוך ארבעה ימים מרגע הגשת התלונה

10.01.2010, 10:12 | יוסי גורביץ
ממשלת ספרד הגישה, כחלק מחוק "כלכלה בת קיימא", הצעת חוק הקובעת כי ניתן יהיה לסגור אתרים המשמשים לגניבת תוכן בתוך ארבעה ימים, בצו שופט. כך מדווח ה"רג'יסטר".

בנובמבר האחרון העלתה הממשלה הצעת חוק שאיפשרה ניתוקם של משתמשים וסגירתם של אתרי פיראטים ללא כל הליך משפטי. ההצעה נתקלה בביקורת ציבורית נרחבת, כמו גם במחאה רשמית של האיחוד האירופי, ונגנזה. הצעת החוק החדשה, שטעונה אישור של הפרלמנט הספרדי, קובעת כי מועצת הקניין הרוחני – גוף רגולטורי חדש שמוקם בימים אלה – תוכל להגיש תלונה נגד אתר פיראטי לבית משפט, והלה ידרוש תגובה מהאתר החשוד בתוך ארבעה ימים, ולאחר מכן ימסור את החלטתו.

מטרת החוק היא להגמיש את הכלים למאבק בגניבת התוכן. ספרד ספגה לאחרונה ביקורת בינלאומית, בעיקר מארה"ב, בשל חוסר נכונותה לכאורה להיאבק בפיראטיות. איגוד תעשיית ההקלטות בספרד, Promusciae, העריך כי במהלך השנים 2007-2008 גרמה הפיראטיות להפסדים של 1.6 מיליארדי דולרים לתעשיית המוזיקה.

שכנתה של ספרד, צרפת, חוקקה לאחרונה חוק "שלוש עבירות", המאפשר לנתק משתמשים מהרשת לאחר שלושה מקרים של חשד בהפרת זכויות יוצרים. גם בצרפת עודן החוק, שמלכתחילה הסתפק בהאשמה בלבד, וכעת ניתוק מהרשת הוא הליך שמתבצע בפיקוח שופט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות