אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עשית תאונה? זה הזמן לעדכן סטטוס בפייסבוק צילום: בלומברג

עשית תאונה? זה הזמן לעדכן סטטוס בפייסבוק

בין החידושים שהוצגו ב־CES היו גם מחשבים לרכב עם חיבור לאינטרנט. בארגוני הבטיחות בדרכים זועמים ומתריעים

10.01.2010, 13:50 | יוסי גורביץ ועומר כביר

שני טרנדים נמצאים במסלול התנגשות, עם פוטנציאל לאסון המוני: מצד אחד, עוד ועוד מדינות בארצות הברית מתחילות להעביר חוקים שיאסרו על אנשים לנהוג ולכתוב או לדבר בסלולר; מצד שני, שורה של חברות טכנולוגיה החליטו שהנהג המודרני צריך חיבור ישיר לרשת על לוח המחוונים שלו.

ב־CES, תערוכת מוצרי האלקטרוניקה הגדולה בעולם שמסתיימת היום בלאס וגאס, הציגו חברות דוגמת אינטל וגוגל בצד אאודי ופורד את חזונן לעתיד הרכב: מסך צבעוני ונוצץ בגודל 10 אינץ', שימוקם מעל לידית ההילוכים ויציג לנהג מידע חשוב, כגון מפות תלת־ממדיות או עמודי אינטרנט. הגל הראשון של מוצרים אלו עתיד להגיע לשוק כבר בשנה הקרובה.

אם יצליחו המוצרים, אפשר לשער שיהיו להם השפעה גדול על תרבות הנהיגה, ולא בהכרח לטובה. כל הסחת דעת מגדילה בשיעור ניכר את הסיכוי למעורבות בתאונה. ארגוני זהירות בדרכים מזהירים שהוספת מסך מחשב מרצד, שלעתים אף דורש התעסקות רבה, אינה עתידה להפחית את מספר התאונות ושיעור ההרוגים בכבישים. יתרה מזאת, פרופסור ב־MIT הגדיר את הטרנד החדש והמשונה הזה "חוסר אחריות במקרה הטוב, ורוע במקרה הרע". גם שר התחבורה של אובמה כבר יצא נגד המגמה החדשה — אבל בינתיים עוד לא עשה דבר בנידון.  החברות, מצדן, טוענות שהן בסך הכל רוצות לייצר מערכות שיסייעו לנהגים וטוענות שיתר כוח מחשוב ברכב יביא לחיישנים טובים יותר.

אפשר רק לקוות שחברות הטכנולוגיה יתעשתו ויימנעו מלחפש מוצרים אלו, לפני שפעולות כמו חיפוש בוויקיפדיה או עדכון סטטוס בפייסבוק יהיו כרוכות באובדן חיים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות