אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לאחר שתי קרנות ישראליות ו-500 מיליון דולר - בנצ'מרק ישראל לא תגייס קרן נוספת צילום: עמית שעל

לאחר שתי קרנות ישראליות ו-500 מיליון דולר - בנצ'מרק ישראל לא תגייס קרן נוספת

בנצ'מרק לא צפויה לחדול לחלוטין מהשקעות בישראל - אך לא תעשה זאת באמצעות הקצאת כספים ייחודית

10.01.2010, 19:27 | מאיר אורבך ואסף גלעד

לאחר שגייסה שתי קרנות בישראל בשווי כולל של כ-500 מיליון דולר, בנצ'מרק לא תגייס קרן שלישית בישראל, ומעתה ינוהלו השקעותיה החדשות בארץ באמצעות הקרן האמריקאית. שלושת השותפים מייקל אייזנברג, ארד נווה ואלי וורטמן ימשיכו לנהל את חברות הפורטפוליו הקיימות.

בנצ'מרק לא צפויה לחדול לחלוטין מהשקעות בישראל, אך מעתה תסתיים ההקצאה הישראלית והשקעות חדשות בחברות מקומיות ייבחנו בהשוואה לחברות בכל העולם. הקרן השניה שגויסה בשנת 2005 תמשיך לבצע השקעות המשך בחברות הפורטפוליו הקיימות.

קרן בנצ'מרק האמריקאית השקיעה בישראל עוד בשנות התשעים וזכתה לאחר מכן באקזיט משמעותי כאשר שופינג.קום הונפקה בשנת 2004 לפי שווי של 414 מיליון דולר, וב-2005 נרכשה על ידי איביי ב-634 מיליון דולר.

בנצ'מרק ישראל 1 הוקמה ב-2001 על ידי נחמן שלף ומרק קרמר שפרשו כבר מהקרן, ונווה שהמשיך לקרן השנייה. ב-2005 הצטרף לקרן השנייה אייזנברג וב-2006 הצטרף וורטמן.

 

בנצ'מרק ישראל 1 גייסה 240 מיליון דולר והשקיעה עד היום ב-25 חברות סטארט-אפ, שתיים מהן יצאו לאקזיטים מוצלחים: FilesX שנמכרה ב-80 מיליון דולר ליבמ, ואופלאס שנמכרה ב-100 מיליון דולר לאינטל (ונסגרה מאוחר יותר). עם זאת הקרן הראשונה מעולם לא נחשבה להצלחה מסחררת והחברות שנותרו בה לא הצליחו לפרוץ את מחסום 10 מיליון הדולר מכירות בשנה.

הקרן השנייה שגויסה לבנצ'מרק ישראל ב-2005 מחזיקה בכמה חברות מבטיחות, בהן ברודלייט וקונדואיט, שמוכרות בעשרות מיליוני דולרים כל אחת. לקרן גם כמה חברות מבטיחות אחרות כגון גיגיה, קונטנדו וגרינרואד. עם זאת, הקרן לא ביצעה עדיין אקזיט, וככל הנראה גם לא צפויה להוציא אחד כזה בזמן הקרוב. לאחרונה מחקה הקרן חברה, כאשר מיזגה את גיזמוז עם DAZ פרודקשן.

ד"ר אלכסנדר בלקנסקי, שותף בבנצ'מרק, אמר: "אנו מתלהבים מאוד מהזדמנויות ההשקעה בישראל ומעוניינים בחשיפה להשקעות מוצלחות נוספות כדוגמת החברות קונדואיט, גרין רואד, ברודלייט, גיגיה וסיקינג אלפא. לכשיסתיימו ההשקעות החדשות של קרן בנצ'מרק קפיטל 2, אנו נמשיך להשקיע בישראל מהקרן בקליפורניה באמצעות השותפים הישראלים". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
מילא מייקל אבל אלי וורטמן הוא הצרה של הקרן הזאת
אלי הוא נפוח, ארוגנטי, חושב שהוא יודע הכל, שם פס על היזמים, על המשקיעים הנוספים ועל משקיעי העבר בחברות. הוא פועל באגרסיביות ומנהל משא ומתן נאלח ונלוז על גבם של היזמים. יכולתי לקבל מהם השקעה אך העדפתי ללכת לקרנות ישראליות שאמנם יש להם פחות "קשרים" מבנצמרק אבל לפחות יודעים להתנהג ליזמים, לעובדים ולמשקיעי החברה. שבנצמרק ילמדו קצת מגנסיס מגמיני ומפיטנגו איך להתנהג עם חברות סטאט אפ.
יזם כושל  |  10.01.10
1.
בנצ'מרק בארץ כמו סטארבקס - מותג אמריקאי שעושה המון רוח אבל במבחן המציאות נכשל
עברו הימים שהיינו רועדים מחיל ורעדה מול האמריקאי הגדול שידע תמיד לספר אלף סיפורים "מיי וייפ נואוס ברברה בוש פרום הייסקול" או "איי מייד מי פירסט מיליון ביפור איי ווז פירטי" - האמריקנים מספרי סיפורים מקצועיים (הם מתאמנים בזה מהתיכון), אבל זה כבר לא מרשים אותנו כמו פעם. וכן, מייקל, גם את הסיפורים שלך אנחנו כבר לא קונים..
הישראלים לא פראיירים  |  10.01.10