אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האוצר: משרד התקשורת אינו משתף פעולה איתנו צילום: תומריקו

האוצר: משרד התקשורת אינו משתף פעולה איתנו

שר התקשורת ומשרד האוצר סיכמו על הגשת הצעת חוק לאיחוד רשויות הפיקוח הטלוויזיוניות, אולם במשרד התקשורת לא יזמו עד כה דיון משותף. משרד התקשורת: "לא סוכם על פעילות משותפת"

11.01.2010, 09:45 | גילעד נס

הפער בין רצונו של שר התקשורת בקידום נושא מסוים לבין התנהלות הגורמים המקצועיים במשרדו מעכב גם את הרפורמה בתחום שידורי הטלוויזיה - ולא רק את קידום התחרות בשוק הסלולר.

שר התקשורת משה כחלון הצהיר באופן פומבי ובפגישות עם גורמים שונים בענף השידורים כי לדעתו יש חשיבות מהותית לקידום האיחוד של שני הגופים הממונים על הסדרת תחום השידורים בערוצים המסחריים ובטלוויזיה הרב־ערוצית: המועצה לשידורי כבלים ולוויין והרשות השנייה. לפני כמה שנים הועלה רעיון איחוד הגופים הללו תחת הכותרת "ברית המועצות", אולם עד כה, מלבד הצהרות פומביות של שרי משרדי התקשורת לדורותיהם, לא חלה תזוזה משמעותית בנושא.

לפני כמה חודשים סיכם כחלון עם גורמים באוצר כי משרדי התקשורת והאוצר יכינו טיוטה להצעת חוק בנושא. ואולם, לדברי גורמים באוצר, עד כה לא טרחו נציגי משרד התקשורת לכנס אף לא דיון אחד משותף, כדי לקדם פעילות בנידון. מצב זה תמוה בייחוד לאור הפעילות המשותפת הנוכחית של המשרדים בנושא הרפורמה בתחום השידורים, העוסקת בעיצוב שוק הטלוויזיה המסחרית והרב־ערוצית - כלומר בנושאים שאותה "ברית מועצות" תידרש לפקח עליהם.

גם תחום זה אמור בסופו של דבר לערב גורמים מחוץ למשרד התקשורת, שכן המשמעות של פעילות הפיקוח והסדרתה, כמו גם תקצובה, מצויים במשרד האוצר, וניסוח הסמכויות אמור לערב את משרד המשפטים. ל"כלכליסט" נודע כי נכון לעכשיו בחר משרד התקשורת לשתף רק את משרד המשפטים בעניין.

ממשרד התקשורת נמסר בתגובה: "המשרד פועל לאיחוד גופי הרגולציה לפי מדיניותו של השר כחלון, שנקבעה עם כניסתו לתפקיד, ומקדם את הרפורמה בשידורי הטלוויזיה. ככל הידוע למשרד, לא היה סיכום או היתה התבטאות כלשהי של שר התקשורת בנוגע לפעילות משותפת בנידון עם משרד האוצר. בימים אלה שוקדים במשרד התקשורת על הכנת תזכיר החוק בעניין איחוד גופי ההסדרה בתחום השידורים המסחריים, והתזכיר מצוי בשלבי עבודה מתקדמים. עם סיום העבודה יועבר תזכיר החוק למזכירות הממשלה להתייחסות המשרדים הרלבנטיים, כמקובל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות