אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרסום ראשון: פליקס חלפון שוב מואשם בעבירות מרמה והונאה צילום: גרמי פלדמן

פרסום ראשון: פליקס חלפון שוב מואשם בעבירות מרמה והונאה

כתב אישום נגד חלפון הוגש בטענה כי קיבל הלוואה מבנק דיסקונט עבור ביצוע עסקה לרכישת מכונות מזון אוטומטיות, בעוד שעסקה זו לא היתה קיימת והכסף הלך לכיסוי חובותיו האישיים

11.01.2010, 12:02 | איתי הר אור

שחקן הכדורגל לשעבר פליקס חלפון ממשיך להסתבך, והפעם הוא מואשם בעבירות של מרמה והונאה בנסיבות מחמירות. חלפון מואשם יחד עם עוד שני אנשים בקבלת הלוואה עבור ביצוע עסקה לרכישת מכונות מזון אוטומטיות, בעוד שעסקה זו לא היתה קיימת והכסף הלך לכיסוי חובותיו האישיים.

כתב האישום הוגש בנוגע לחברת בר לין שירותי קפה, שבה היו שותפים חלפון ואהוד דאר, שהיה שותפו בחברה, והמואשם גם הוא בפרשה. מואשם נוסף, אמיר אפרתי, שימש כיועץ פיננסי ומנהל החשבונות של החברה.

לפי כתב האישום, אפרתי שימש גם כיועץ פיננסי של חברת מ.א. אשכנזי, שעסקה ברכישה ובמכירה של מוצרי מזון, עובדה שתתברר כרלוונטית לכתב האישום. השלושה מואשמים כי ביוני 2002 קשרו קשר לקבל מחברת דיסקונט ליסינג כספים במרמה, בכך שיבצעו עסקה פיקטיבית במסגרתה תרכוש לכאורה בר לין מחברת אשכנזי מכונות אוטומטיות לממכר מזון ומשקה, בתיווך חברת כספומיץ סחר בע"מ.

בהתאם לתוכנית שרקמו השלושה, העבירה כספומיץ כמתווכת הצעת מחיר בסך 740 אלף שקל עבור המכונות. את הצעת המחיר העבירו הנאשמים לדיסקונט ליסינג, ובעקבותיה נחתם הסכם למתן הלוואה לבר לין לצורך רכישת המכונות מחברת אשכנזי. אלא שעל פי כתב האישום, שלושת הנאשמים זייפו חשבונית מס על שם כספומיץ והמיועדת עבור דיסקונט, לפיה שילמה בר לין את הסכום עבור המכונות. בהמשך, נטען באישום, העביר אפרתי לדיסקונט ליסינג דרישה להעברת התשלום בגין העסקה, ולתמיכה בדרישתו צירף אפרתי את החשבונית המזויפת וכן מכתב בחתימת חלפון ודאר בו הם מאשרים את קבלת המכונות מכספומיץ.

על פי כתב האישום העבירה דיסקונט ליסינג לחשבון הבנק של כספומיץ 740 אלף שקלים, וזאת בעוד שבר לין לא ביצעה כל רכישה של מכונות מחברת אשכנזי. בכתב האישום נטען כי יום למחרת קבלת כספי ההלוואה מדיסקונט ליסינג, העבירה כספומיץ את הכספים לידיהם של הנאשמים. לטענת הפרקליטות, בפועל, חברת אשכנזי מעולם לא עסקה ברכישה ומכירה של מכונות אוטומטיות, הנאשמים לא רכשו ולא קיבלו מעולם מחברת אשכנזי מכונות אוטומטיות ובפועל שימשו כספי ההלוואה להחזר חובותיהם האישיים של הנאשמים. חלפון, דאר ואשכנזי מואשמים בקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף מסמך ושימוש בו וכן קשירת קשר לביצוע פשע, וכן בעבירות מס.

בסוף ינואר 2009 גזר בית משפט השלום בתל-אביב על חלפון 3 חודשי עבודות שירות, לאחר שהורשע בעבירות של זיוף בנסיבות מחמירות, שימוש במסמך מזויף בנסיבות מחמירות וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות לאחר שזייף המחאות. קודם לכן, באמצע 2006, השתחרר חלפון ממאסר בן שלוש שנים לאחר שהורשע בייבוא סם הקוקאין לישראל.

עו"ד דב גלעד כהן, שמונה לייצג את אהוד דאר, מטעם הסניגוריה, ציין: "לבקשתי, הפרקליטות נאותה לקיים שימוע בדיעבד בעניינו של מר דאר. משכך, אין זה נכון או ראוי להתייחס לדברים עלי דף". סנגורו של חלפון, עו"ד רונן רוזנבלום, מסר בתגובה: "לצערנו פליקס חלפון נאלץ להתמודד שוב עם הליכים משפטיים למרות שיש להדגיש כי מאז שחרורו פליקס לא היה מעורב בפלילים. במקרה זה מדובר בתיק שבו העבירות לכאורה בוצעו בשנת 2002 ותמוה מדוע מאז לא הוגש כתב האישום".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות