אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דטהסייף נכנסת לתהליך פירוק צילום: יובל חן

דטהסייף נכנסת לתהליך פירוק

כונס הנכסים לקבוצת שירותי ה-IT הגיש בקשה דחופה למכירת חלק ניכר מפעילות החברה תמורת יותר מ-6 מיליון שקל. לטענתו, אישור הבקשה ימנע את פיטוריהם של כ-75 עובדים. בין הרוכשות הפוטנציאליות: כלנית, וואן, אומניטק ואקספרינט

11.01.2010, 16:46 | מאיר אורבך

כונס הנכסים של חברת דטהסייף, עו"ד אבנר כהן, הגיש לבית המשפט המחוזי בירושלים בקשה דחופה למכירת חלק ניכר מפעילות החברה. היקף המכירות מגיע ליותר מ-6 מיליון שקל. על פי הבקשה, מכירת הפעילויות תאפשר את המשך את המשך העסקתם של כ-75 עובדים מתוך כ-200 העובדים שנותרו בה.

על פי התוכנית שהציע כהן, פעילות מיקור החוץ של הקבוצה, ללא חובות לקוחות, תימכר לחברת כלנית כרמון תמורת 2 מיליון שקל. חברת MIT הגישה הצעה הגבוהה ב-200 אלף שקל מהצעת כלנית, אך הצעה זו הגיעה באיחור.

חברת וואן שילוב מערכות הציעה לשלם 350 אלף שקל עבור פעילות חוזי השירות העסקי של הקבוצה. נוסף לסכום זה, וואן תשלם 10% מהכנסות פעילות זאת בשנה הראשונה לרכישה. חברת אומניטק הציעה לרכוש את כלל פעילות החברה הבת "שח טופז טכנולוגיות" בתמורה ל-2.5 מיליון שקל. במסגרת עסקה זו תיקח על עצמה אומניטק את חובות החברה לעובדים עד לסך מקסימלי של 250 אלף שקל. אך בנק דיסקונט, אחד הנושים המרכזיים של דטהסייף, הביע התנגדות לעסקה זו.

כמו כן הציעה אומניטק לרכוש את פעילות התוכנות בקבוצת דטהסייף בתמורה לחצי מיליון שקל. חברת אקספרינט הפצה הגישה בקשה לרכוש את פעילות אקסלנט ריטייל תמורת 619 אלף שקל.

הבנק הבינלאומי, נושה אחר של דטהסייף, נתן את הסכמתו לבקשת המכירה, ואילו בנק דיסקונט, כאמור, הביע הסתייגות. בנק מרכנתיל דיסקונט טרם הגיב לבקשה. כך עולה מהמסמכים שהוגשו לבית המשפט,  

בתחילת דצמבר הגישה דטהסייף בקשה להקפאת הליכים עקב חובות של 120 מיליון שקל. בעלי החוב העיקריים של החברה הם מיקרוסופט, שלה חייבת דטהסייף כ-40 מיליון שקל, ובנק דיסקונט, שלו חייבת החברה כ-28 מיליון שקל.

דטהסייף החלה לצבור הפסדים בתחילת שנת 2009, בעקבות השפל בשוק העולמי והמקומי וקריסת רשת אקסלנט DMO המקומית שבבעלותה. קבוצת דטהסייף העסיקה כ-250 עובדים, ועוד כמאה עובדים נוספים דרך קבלני משנה. היקף מכירותיה בשנת 2008 עמד על כ-250 מיליון שקל, מרביתם בשוק המקומי. לאחרונה פיטרה החברה 40 מעובדיה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות