אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרדן אן.וי מזרימה הון נוסף לפעילותה במזרח אירופה צילום: עמית שעל

קרדן אן.וי מזרימה הון נוסף לפעילותה במזרח אירופה

החברה מגדילה אחזקותיה בבנק האוקראיני VAB BANK ב-36% ל-98%, בתמורה ל-24.2 מיליון יורו

12.01.2010, 12:31 | ענת ציפקין

קרדן אן.וימזרימה הון נוסף לפעילותה במזרח אירופה. מדיווח של החברה הבוקר (ג') לבורסה בתל אביב עולה כי היא תגדיל את אחזקתה בבנק האוקראיני VAB BANK ב-36% ל-98%, בתמורה ל-24.2 מיליון יורו.

זהו מהלך שני של קרדן אן.וי להגדלת אחזקותיה בבנק האוקראיני בחודשיים האחרונים, בנוסף להזרמה של 20 מיליון דולר שהעבירה קרדן אן.וי ל-VAB BANK בחודשים יוני וספטמבר אשתקד. במהלך דצמבר האחרון הגדילה החברה את החזקתה ב-VAB BANK משיעור של 49% לשיעור של 63% באמצעות השתתפותה בהגדלת ההון של הבנק.

הגדלת הונו של הבנק איפשרה בחודש דצמבר ל-VAB BANK לדחות פרעון של הלוואה בהיקף של 90 מיליון יורו לשנה שקיבל בדצמבר 2008 מהבנק המרכזי של אוקראינה ומקרן המטבע הבין לאומית בשל המשבר הכלכלי.

מנתוני הרבעון השלישי של 2009 עולה כי 13.1% מתוך כלל תיק ההלוואות של הבנק נמצאו בפיגור של יותר מ-90 יום, זאת לעומת שיעור של 9.6% בלבד ביוני השנה. בשנת 2009 רשם הבנק האוקראיני הפסד של 28 מיליון דולר, והחלק של קרדן אן.וי בהסכם זה הסתכם נכון לסוף דצמבר 2009 בכ-14 מיליון דולר.

האנליסט אבירן רביבו, מכלל פיננסים ברוקראג', התייחס הבוקר להגדלת אחזקותיה של קרדן אן.וי בבנק האוקראיני ואמר כי מדובר בעלייה בפרופיל הסיכון של החברה ובלחץ על תוצאותיה הכספיות בטווח הבינוני. "מדובר באחזקה הבעייתית ביותר בתיק האחזקות של קרדן, שכן הבנק מציג עליה חדה בשיעור ההפרשות לחובות מסופקים". רביבו הוסיף כי מגזר הבנקאות באוקראינה עדיין רחוק מהתייצבות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות