אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט": אי.אי.אר במגעים לגיוס של 50 מיליון דולר במניות צילום: עמית שאבי

בלעדי ל"כלכליסט": אי.אי.אר במגעים לגיוס של 50 מיליון דולר במניות

חברת מיחזור הפסולת מתכננת הנפקה פרטית לצורך הקמת מתקני מיחזור מתקדמים בארה"ב ובאנגליה

13.01.2010, 07:43 | גולן חזני

חברת מיחזור הפסולת אי.אי.אר מנהלת מגעים לגיוס הון בהיקף של 40–60 מיליון דולר בהנפקה פרטית של מניות. כך נודע ל"כלכליסט". החברה תנסה לגייס את הסכום מגורמים חיצוניים, שידללו את בעלי המניות הקיימים, שרפ"ג ולידר השקעות, אשר ביצעה לאחרונה הסדר חוב ועברה לשליטת דן דוד.

אי.אי.אר החלה בתהליך לבחירת בנק השקעות אשר יקבל עליו את ההנפקה. מטרת הגיוס שמתכננת החברה היא הקמת מתקני מיחזור בטקסס ובאנגליה. לאחרונה זכתה החברה בהיתר לטיפול בפסולת רפואית במדינת טקסס שבארה"ב.

בשבועות האחרונים מנהלות חברות הנדסה גלובליות מארצות הברית ומהודו משא ומתן מתקדם עם אי.אי.אר להקמת מתקנים נוספים לטיפול בסוגי פסולת שונים בטכנולוגיית ה־PGM הייחודית לחברה. נציגי החברות הזרות ביקרו במתקן ההדגמה של אי.אי.אר בצפון הארץ. באמצעות מתקנים אלו ישמשו החברות כזרוע ההנדסית והמבצעת של אי.אי.אר ברחבי העולם, וכך תוכל החברה לממש את הפוטנציאל העולמי העצום בתחום זה, שהיקפו כ־80 מיליארד דולר בשנה.

מתקני המיחזור של החברה ידידותיים לסביבה ומפיקים 500 קילו־ואט של חשמל מכל טונה של אשפה ביתית. מה שנותר מהאשפה בתום תהליך הטיפול הוא אבני חצץ ובזלת בנפח של 4% בלבד מהפסולת המקורית. אבני החצץ והבזלת משמשות לתשתיות ולתעשיית הבנייה.

צחי אפלויג, נציגו של דן דוד בארץ, אמור להתמנות כיו"ר החברה. באי.אי.אר סירבו להתייחס לתוכן הידיעה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
תגובה ל 3
מי שפוסל במומו פוסל. הגיע הזמן שוקי שתשתמש בשמך האמיתי שוקי ולא יוסף. אתה שממונה על הכספים בגרינסטון יחד הבוס שלך יושבים שנה שלמה על 100 מיליון שקל במזומן. אתה לא שורף כלום, אתה לא עושה כלום, אתה לא מייצר כלום, רק עושה דברו של אדונך מאיר, חתנו של..., שהקשר בינו לבין ניהול חברה וכספים מקרי בהחלט. מזלנו הגדול מחזיקי מניות גרינסטון שלאור "הצטיינותכם הרבה" החליט דן דוד להיפרד ממכם מהר ככל שאפשר. ועל זה נאמר: ברוך שפטרנו. שיהיה לכם בהצלחה אבל לא בבית ספרינו.
שוקי מאיר , תל-אביב  |  13.01.10
7.
EER - הבינגו הבא
אני לא מבין גדול במניות, אבל סטארט-אפ שמצליח לשרוד 10 שנים בלי הכנסות הוא כנראה סיפור מיוחד. אם שלמה נחמה המזליסט השקיע בו מכספו הפרטי, ולא מזמן, ואם דן דוד המליארדר שם בו את כספו ממש עכשיו - סימן שיש ב EER סיפור ענק. כסף הולך לכסף - ככה זה בחיים. האם מישהו יודע מי מנהל את EER? תבדקו ותבינו שהוא לא בדיוק פראייר. ומי שלא יודע השותפים "הסודיים" של EER הם טייקונים רוסיים מקורבים לשלטון הרוסי והטכנולוגיה היא טכנולוגית גרעין רוסית שרק עכשיו ניתן לחשוף אותה בעולם לאחר שב EER הצליחו לפענח אותה, לגייר אותה וכנראה התוכנית היא למכור אותה לאמריקאים. רק עכשיו אחרי 9 שנים הצליחו המדענים של EER להפעיל את המתקן בחשאיות רבה ולהעביר את התוצאות של ההפעלה לאמריקאים. דן דוד, אתה לא פראייר! באת בזמן.
דרור , מרכז  |  13.01.10
לכל התגובות