אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשנות: מדוע פרש ניר פלג?

פרשנות: מדוע פרש ניר פלג?

בחודש שעבר הודיע ניר פלג, מנכ"ל אבגול בעשר השנים האחרונות, על סיום תפקידו בשל רצונו לחפש "אתגרים חדשים". אלא שקשה לקבל הסבר לקוני זה לפרישתו של פלג. קשה עוד יותר להתעלם מסמיכות הזמנים בין הודעת הפרישה של פלג למועד שבו נודע לדירקטוריון החברה על העסקת קרוב המשפחה, כמה שבועות קודם לכן

13.01.2010, 09:06 | נעמה סיקולר

בחודש שעבר הודיע ניר פלג, מנכ"ל אבגול בעשר השנים האחרונות, על סיום תפקידו בשל רצונו לחפש "אתגרים חדשים". אלא שקשה לקבל הסבר לקוני זה לפרישתו של פלג. קשה עוד יותר להתעלם מסמיכות הזמנים בין הודעת הפרישה של פלג למועד שבו נודע לדירקטוריון החברה על העסקת קרוב המשפחה, כמה שבועות קודם לכן.

באבגול טוענים כי אין כל קשר בין שני האירועים וכי מדובר בצירוף מקרים בלבד. כהוכחה הם משתמשים בעובדה שפלג ימשיך לכהן כיועץ לחברה במשך ארבע שנים נוספות בתנאים נדיבים - שכרו כיועץ יעמוד על המשכורת שקיבל כמנכ"ל, עלות שכר של 1.2 מיליון שקל בשנה.

אלא שגם גרסה זו של החברה לא סותמת את הגולל על סימני השאלה שמלווים את הפרישה ואת הפרשה. מיד לאחר שגילו חברי הדירקטוריון את דבר המינוי הבעייתי, הוחלט על מינוי של בודק חיצוני בלתי תלוי, מהלך מתבקש אך תקיף שמנע התערבות אגרסיבית יותר בפרשה מצד רשות ניירות ערך. יחסית לחברה שנקבע לגביה כי איננה בקיאה בכללי הממשל התאגידי מדובר בהתנהלות מפתיעה במידת התקינות שלה.

גורמים המכירים את החברה העריכו אתמול כי הדירקטוריון בראשות יהושוע גולדווסר העריך תחילה כי מדובר בפרשה חמורה יותר, ועל רקע הערכות אלה החלו הדיונים עם פלג על פרישתו מן החברה. בתחילת דצמבר קיבלו חברי הדירקטוריון דו"ח ביניים, שם נאמר שפלג לא הפר את חובת הנאמנות שלו לחברה, וכי המינוי של גיסו היה אולי לא תקין ולא שקוף אך לא בלתי מקצועי. דו"ח הביניים הזה, מעריכים גורמים בשוק, סלל את הדרך לסיום יחסים "עדין" בין פלג לחברה, וגם אפשר לאשר לו את מצנח הפרישה הנדיב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות